1. Avaleht
  2. Melu
  3. EUROTUUR! 5miinust ja Puuluup lähevad eurolaulikutega suvetuurile
EUROTUUR! 5miinust ja Puuluup lähevad eurolaulikutega suvetuurile

EUROTUUR! 5miinust ja Puuluup lähevad eurolaulikutega suvetuurile

Selle suve vägevaimale tuurile lükkavad hoo sisse homsed eurolaulikud 5MIINUST koos folgiduoga Puuluup, kes on endaga tuuritama kutsunud ka legendaarse Käärija ning Windows95Mani Soomest. Eurotuur algab 16. augustil 2023 Rakvere Vallimäel ning jätkub 7. septembril Tartu Lauluväljakul.

Eurotuuri raames esinevad 5MIINUST ja Puuluup kahes Eesti linnas, muutes need kahel õhtul Eesti Eurovisiooni fännide lemmikpaikadeks. Põhjanaabrid Soomest annavad tuurile jõudu juurde – nii astub Rakveres lisaks eestlastele üles ka Käärija ning Tartus teeb Eesti debüüdi Windows95Man. Kaasa tuuritab ka Andres Puusepp.

Eurotuuri raames esinevad 5MIINUST ja Puuluup kahes Eesti linnas, muutes need kahel õhtul Eesti Eurovisiooni fännide lemmikpaikadeks.

Käärija on soome räppar, laulja ja laulukirjutaja, kes 2023. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Liverpoolis esindas Soomet võistluslooga “Cha Cha Cha” ja saavutas äärmiselt auväärse teise koha. Potisoengut kandval artistil on arvestatav fännibaas nii Eestis kui mujal maailmas.

Käärijä

Windows95man on Soome visuaalkunstnik ja DJ. Diskorina ammutab ta inspiratsioni just 1990. aastate lõpust, mille käigus toodeti ka operatsioonisüsteemi Windows 95. Sel aastal esindab Eurovisiooni lauluvõistlusel ta Soomet looga “No Rules!”.

Homme Eurovisioonil Eestit esindavad 5MIINUST ja Puuluup andsid hiljuti välja ka ühise albumi “5MIINUST Ja Puuluup: Kannatused Ehk Külakiigel Pole Stopperit”. Uuelt kauamängivalt leiab omanäolised 13 lugu, mis on ühise nägemuse ja sihikindluse tulemusena sündinud tervik. Ootamatu, ent toimiva kompotina on 5MIINUST ja Puuluup leidnud koha paljude muusikasõprade südametes.

Europuntide kohtumisel sünnib midagi ootamatut, ent värskendavat. Suve suurim tuur “EUROTUUR: 5MIINUST & Puuluup koos erikülalistega” toimub 16. augustil Rakvere Vallimäel ja 7. septembril Tartu lauluväljakul.

Head Uudised GoodNews