Avaleht Melu Festivalil Võnge esinevad L’Impératrice, Lenna, Jesse Markin, Pluuto, Kukerpillid ja teised
Festivalil Võnge esinevad L’Impératrice, Lenna, Jesse Markin, Pluuto, Kukerpillid ja teised

Festivalil Võnge esinevad L’Impératrice, Lenna, Jesse Markin, Pluuto, Kukerpillid ja teised

Möödunud suvel toimuma pidanud, ent tulevasse lükkunud kultuurifestival Võnge tegi täna teatavaks veel kaheksa artisti, kes 2. ja 3. juulil festivalil üles astuvad.

Otse Pariisist jõuab Lõuna-Eesti metsade vahele Prantsuse popiskeene nurgakiviks ja sealse indie-popi keisrinnaks tituleeritud L’Imperatrice. Kooslus, mis toob Lääne-Euroopa kontsertsaalidesse ja klubidesse pea alati täismaja, kostitab oma publikut seguga 70ndate kosmosediskost ja 90ndate downtempo sündipopist, mida on vürtsitatud 21. sajandi kaasakiskuvate indie-popi elementidega.

Samuti astub üles Soome urban– ja indie-skeenede viimase aja kuumim nimi Jesse Markin. Libeeria päritolu mehe muusika liidab kokku räpi, souli, R&B, indie-popi ja Aafrika folgi.

Lõunapiiri tagant rändab Valgamaale eksperimentaalmuusik Elizabete Balčus, kelle muusikakosmose luupivad flöödimeloodiad ja vokaal, klikkiv elektropopibiit ja süntesaatorihelid tõmbavad kuulaja mõnusasse psühhedeelsesse seisundisse.

Suvesoojaga jõuab Mulgimaale Eesti üks armastatumaid ja auhinnatumaid naislauljaid Lenna Kuurmaa kohalikest tippmuusikutest koosneva bändiga.

Paar aastat tagasi komeedina Eesti muusikataeva orbiidile kihutanud ning käesoleva aasta septembris esimese kauamängivani jõudnud Pluuto toob festivalile mitmed tabelihitid ja uue põlvkonna räpi parimad küljed.

Samuti jõuab kuue ja poole kuu pärast “päris” Võnkele juba läinud augustis minifestivalil Linnavõnge enda annet demonstreerinud Eesti hiphopi üks omapärasemaid hääli – räppar, muusik ja produtsent Sammalhabe.

Äsja tänavuse Noortebändi konkursi kinni pannud ja sealtsamast Võnke esinemiskutse lunastanud Narva punt Ye toob suveks Lõuna-Eestisse äärmiselt nauditava venekeelse muusika.

Tõelise rahvaliku peo on püsti panna lubanud väidetavalt Eesti vanim pausideta tegutsenud ansambel, 1972. aastal asutatud Kukerpillid.

Varasemalt on välja kuulutatud Kakkmaddafakka (Norra), Erki Pärnoja, Hang Massive (Suurbritannia/Rootsi), I Wear* Experiment, Tora (Austraalia), Egert Milder, Carnival Youth (Läti), Catapulta, Reinis Jaunais (Läti), Riffarrica, Jarek Kasar, Seltskond Pargis, Mari Jürjens, Kreatiivmootor, Ellip ja Worn Öut. Viimased kaheksa esinejat saavad teatavaks kevade hakul.

Iga kord uues looduskaunis paigas toimuvat Eesti ainsat rändavat kultuurifestivali tuntakse selle harukordselt mõnusa atmosfääri poolest. Ajapikku on Võnge kogunud üha suuremat populaarsust. Viimasel täismahus festivalil aastal 2019 sai Altja rannakülas aset leidnud kahepäevasest melust osa ligikaudu 1500 inimest. Tuleval suvel oodatakse Võnkele aga juba kuni 3000 külastajat.

Võnge 2021 toimub reedel ja laupäeval, 2. ja 3. juulil Tõrva vallas Sooglemäel, tulevase Mulgi Elamuskeskuse asukohas. Võnkujaid ootab ees kaks pikka idüllilist suvepäeva täis maitseid, kunsti, kino, kirjandust ning muidugi kordumatut festivalimelu ja oivalist muusikat.

Lastele kuni 15a (k.a) on Võnge tasuta. Festivalile lubatakse tulla ka hästi käituvate koerte ja teiste lemmikloomadega.

Festivali toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond 43 802,50 euroga.