1. Avaleht
  2. Film
  3. GALERII JA VIDEO I Esimene võimalus näha kaadreid uuest Eesti filmist: spioonipõnevik „O2“ avalikustas lühitreileri
GALERII JA VIDEO I Esimene võimalus näha kaadreid uuest Eesti filmist: spioonipõnevik „O2“ avalikustas lühitreileri

GALERII JA VIDEO I Esimene võimalus näha kaadreid uuest Eesti filmist: spioonipõnevik „O2“ avalikustas lühitreileri

Tänavu sügisel kinodesse jõudev uus kodumaine spioonipõnevik „O2“ kergitas filmilt saladuskatet ja avalikustas esimesed filmi tutvustavad kaadrid.

Lühitreilerit saab vaadata Elisa Youtube’i kanalil:

Oktoobris esilinastuva „O2“ võtteperiood vältas kaheksa kuud ja filmi valmimisel lõi kaasa üle tuhande inimese.

Süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just neil kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Selgub, et meie salateenistuses tegutseb äraandja ja tema tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast). Samal ajal jõuab luurajateni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe.

„O2“ režissöör Margus Paju tutvustas filmi järgmiselt: „Liigestest lahti aeg nõuab omasuguseid pidetuid kangelasi, kes on valmis minema tundmatusse. Nii oli ka 1939. aastal. Riik ja selle koolitet kangelased, kes olid kahekümne aasta jooksul harjutanud ja planeerinud taavetlikke käike koljati vastu, ei teinud saatusliku tunni saabudes sõjaliselt midagi. Rohkem oli kaotada kui võita. Aga mida on kaotada neil, kes on juba kõik kaotanud? Kas kaotaja on lõpuks ikka veel kaotaja või hoopis võitja?”

Lisaks peaosalisele Priit Võigemastile löövad filmis kaasa Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Hele Kõrve, Alo Kõrve, Johan Kristjan Aimla, Agnese Cīrulele ja Kaspars Znotiņš Lätist, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised näitlejad.

Eesti, Soome, Läti ja Leedu koostöös valmiva „O2“ režissöör on Margus Paju („Supilinna salaselts“), stsenaristid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju, Tom Abrams ja Olle Mirme. Filmi toodavad stuudiod Nafta Films (produtsent Esko Rips ja kaasprodutsent Diana Mikita) ja Taska Film (produtsent Kristian Taska), kaastootjateks on Solar Films Soomest, Film Angels Lätist ja InScript Leedust. Projekti toetajad on Eesti Filmi Instituut, Kaitseministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Elisa, Tallink, Tradehouse, Olerex, Creative Europe Media, Viru Filmifond, Tartu Filmifond, Läti Filmi Instituut, Leedu Filmi Instituut, Soome Filmi Instituut, YLE, AkzoNobel, Baltic Workboats, D’Difference, Goldwell, Hestia Hotel Group jt. Filmi levitab Hea Film (Estonian Theatrical Distribution OÜ).

VAATA GALERIID!
Fotod: Karl Anders Vaikla

Head Uudised GoodNews