Avaleht Film Gaultier tuleb kinno
Gaultier tuleb kinno

Gaultier tuleb kinno

Dokumentaalfilm “Jean-Paul Gaultier: šikk friik” (“Jean-Paul Gaultier: Freak and Chic”, Prantsusmaa 2018) linastub 11. ja 12. märtsil kinos Sõprus Moekunstikino eriseanssidena, alates märtsi lõpust leiab seda ka mitmest muust kinost.

“Prantsusmaa üks tuntumaid ja ekstravagantsemaid moeloojaid Jean-Paul Gaultier teatas alles möödunud kuul, et taandub omanimelise moebrändi juhtimisest. Üks pikk ja oluline moeperiood on sellega punkti saanud. Seetõttu on väga sümboolne just nüüd tema viimase aja ühest oluliseimast projektist valminud dokumentaalfilmi näidata ja meenutada, millega Gaultier end moeajalukku jäädvustanud on,” ütles Moekunstikino juht Helen Saluveer.

Filmi keskmes olev sõu on ühtaegu nii fantastiline ja skandaalne kui ka üleannetult vaimukas ja liigutav, tuues vaatajani retrospektiivi 40 aasta pikkusest karjäärist ja moeloojast, kellest rääkides ei saa üle ega ümber väljendist enfant terrible. Gaultier, keda juba poisikesepõlves võlus legendaarne Pariisi kabareeteater Folies Bergere, ihkas terve elu seal oma sõud lavastada. „Aga mis lugu see peaks rääkima?“ mõtiskleb ta ise, meenutades kuus kuud kestnud ettevalmistusi, mis sõu kavandamiseks kulusid. „Eks ikka minu enda lugu.“

Filmisõprade seas tuntud kui kostüümilooja filmidele „Viies element“ ja „Kokk, varas, tema naine ja temakese armuke“, popmuusika fännide hulgas kuulus tänu Madonnale disainitud koonusekujulisele rinnahoidjale, on ta näiteks kombineerinud loomingus kujunduselementidena ka mängukarusid ja sadomaso-atribuutikat. Filmi režissööriks on Yann L’Hénoret, doki pikkus 94 minutit.

Moekunstikino eriseanssidele teeb sissejuhatuse moeekspert Ženja Fokin. Enne eriseansse linastub kinos ka videograaf Getter Kuusmaa värskelt valminud kodumaine mini-moefilm.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga