Avaleht Melu Hard Rock Laager 2022 kuulutas välja esimesed viis esinejat
Hard Rock Laager 2022 kuulutas välja esimesed viis esinejat

Hard Rock Laager 2022 kuulutas välja esimesed viis esinejat

1.-2. juulil Vana-Vigalas toimuv Hard Rock Laager kuulutas välja esinejate nimekirja viis esimest artisti. Nendeks on Baroness (USA), Benediction (Inglismaa), Pestilence (Holland), Skiltron (Argentiina) ja kodumaine Burn Still.

Eesti suurimal raskemuusika festivalil saab eelseisval suvel üle mitme aasta taas nautida ka tõeliselt kaalukaid välismaiseid tegijaid. “Meie festivali visiitkaardiks on alati olnud lisaks Eesti bändide paremikule ka nimekad piiritagused artistid. Kuigi võime uhked olla ka piirangute tingimustes tehtud ürituste ja järjepidevuse säilitamise üle, oleme viimased paar aastat siiski justkui ühte jalga longanud. Seda enam teeb rõõmu, et saame tänavu tulla tagasi oma liistude juurde ja pakkuda publikule suurepärast rahvusvahelist elamust,” kinnitab Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi.

Möödunud nädalal kuulutas festival välja ka viis esimest bändi, keda saab juba tuleval suvel Vana-Vigalas kuulda ning näha! Nendeks on Baroness (USA), Benediction (Inglismaa), Pestilence (Holland), Skiltron (Argentiina) ja Burn Still (Eesti).

Philadelphia-New Yorki kandis tegutsev Grammy nominent Baroness on paarikümne tegutsemisaastaga pälvinud kriitikute poolehoiu kui alternatiivse metali üks leidlikumaid tegijaid. Algselt punkbändina alustanud Baroness on nüüdseks jõudnud kohati progelikke mõõtmeid võtva retrohõngulise sludge-rockini ja tuuritanud selliste nimedega, nagu Metallica, Deftones ja Mastodon. Ka viimane album, pandeemia-eelne “Gold & Grey”, lisab järjekordse unikaalse värvikillu nende loomingu kaleidoskoopi, mille toonidest kiirgab müra ja space-rock, trip-hop ja 20. sajandi minimalism.

Birminghamist pärit Benediction tuli kokku 1989. aastal ja pälvis juba esimese demoga “The Dreams You Dread” äsja alustanud plaadifirma Nuclear Blasti tähelepanu. Esikalbumi “Subconcious Terror” ilmudes lahkus vokalisti kohalt Mark “Barney” Greenway, et liituda Napalm Deathiga. Lauljakohustused võttis üle Dave Ingram, kes on bändis tänaseni. Tõsi küll, vahele mahub ka paarikümne aastane paus, mil bändis laulis Hard Rock Laagri külastajale tuttav Dave Hunt (Anaal Nathrakh). Küll aga on algusest senini jäänud samaks bändi riffimootor – kitarridel on endiselt Darren Brookes ja Peter Rewinsky.

2020 tuli Benediction peale 12-aastast salvestuspausi välja uue albumiga “Scriptures”. Bändi sõnul pole tegemist comeback-plaadiga, kuid arvustajad ja fännid on ühte meelt – uued lood ja mõnes mõttes taastatud koosseis on toonud tagasi selle sära, mis Benedictioni metal-muusika ajalukku kirjutas ja nad Inglismaa death-metali kuningateks kroonis..

2022. aasta suvel Vana-Vigalas aset leidva festivali Hard Rock Laager pealavale astub ka Hollandist pärit Pestilence – üks tehnilise death metali alustaladest. Aastal 1986 loodud ning algselt thrash metal bändina alustanud ning maineka firma Roadrunneriga plaadilepingu sõlminud Pestilence liikus kiirelt death metali suunas. Pestilence oli leidnud võrdväädse koha Atheisti, Cynicu ja Deathi kõrval kui üks algupärastest tehnilise ja progressiivse death metali bändidest.

2004. aastal Buenos Aireses alustanud Skiltron on Lõuna-Ameerika tuntuim folk-metal bänd. Sageda Euroopa festivalide külalisena on Skiltron pannud esimese Argentiina bändina jala maha Wackenis, Bloodstockil ning tuuritanud kogu maailmas. Viimast albumit tutvustasid nad 50 kontserdiga 20 erinevas riigis, käies Tallinas klubis Tapper ja jõudes viimaks otsapidi ka Jaapanisse. Skiltroni esimene kolmelooline demo “Gathering the Clans” ilmus 2004. aastal ja nüüdseks välja antud viiele stuudioplaadile peaks kõikide eelduste kohaselt lisanduma tänavu ka seni Covidi-perioodi toppama jäänud kuues album.

Burn Still on tegutsenud Eesti raskemuusika maastikul juba üle 16 aasta, seega mõnele ei vaja kindlasti grupeering tutvustamist. Võib julgelt öelda, et aktiivsus ei ole olnud esirinnas, kuid pille pole kunagi nurka visatud ja iga aasta on midagi uut kirjutatud ning lavale astutud. Pildilt pole kunagi Burn Still kadunud, pigem vaikselt taustal viibinud. Bändile omane aastatega kujunenud sound on veelgi küpsem ja vanus ei ole seadnud madalamaid standardeid ka live esinemistel.

Hard Rock Laager 2022 toimub 1.-2. juulil Vana-Vigalas ja seekordse festivaliga alustame teekonda juba kolmandasse aastakümnesse! Häid traditsioone au sees hoides astub ka tuleval festivalil kahe päeva jooksul kahel laval üles ei rohkem ega vähem kui 22 artisti nii kodu- kui välismaalt.

Müstilise Uexküllide aadlisuguvõsa kalmistu ümbruse Vana-Vigalas vallutavad igal suvel tuhanded raskemuusikafännid. Hard Rock Laagri omanäolist nakatavat võlu kinnitab fakt, et festival on järjepidevalt kasvanud. Paarisaja muusikasõbra toel alustanud üritus on kahekümne aasta jooksul muutunud tuhandete inimeste jaoks suve tippsündmuseks.

Aastate jooksul on Vana-Vigalas üles astunud sellised suurnimed nagu Carcass, Behemoth, Testament, Phil Anselmo, Lacuna Coil, Katatonia ja paljud teised.