Avaleht Seltskond Ikevald Rannap väljastas laulu peatselt plaadilt
Ikevald Rannap väljastas laulu peatselt plaadilt

Ikevald Rannap väljastas laulu peatselt plaadilt

Täna jõudis publiku ette Eesti laulja ja laulukirjutaja Ikevald Rannapi uus singel “Stay”, mis on Rannapi esimene soulilugu ja esimene singel peatselt plaadilt “Synchronize”.

Rannapi sõnul sündis lugu kunagisest lauluideest, mis tekkis tal ühes Londoni pubis vahetult enne lavale minekut. “Laul on inspireeritud asjade püsimatust loomusest. Meie teele satuvad erinevad olukorrad ja inimesed ning me kunagi ei tea, kui kaua on meil aega võimalik nendega koos veeta,” rääkis laulja. “Olen viimased aastad mööda maailma ringi rännanud. Kõige raskem sel ajal oligi jätta hüvasti inimestega, kellega kohtudes oli meil omavaheline hea klapp tekkinud, teadmata, kas ma neid kunagi enam kohtan.”

Viimase lihvi singlile andis ta professionaalsete laulukirjutajate Fredrik Joakimssoni ja Sebastian Berglundiga. “Mul oli suur au nendega töötada,” lisas Ikevald, kes sai mõlema laulukirjutajaga kokku Rootsi firma Roasting House vahendusel.

Uus plaat on jõudmas publiku ette lähikuudel. Kuigi Ikevald on varasema 10 aasta jooksul peamiselt andnud välja rokistiilis loomingut, on uuel plaadil kuulda mõjutusi soulist, funky‘st ja džässist. Album on salvestatud 10-liikmelise bändiga rootslasest produtsendi Ricky Delini juhendamisel.

Ikevald Rannap on laulja ja laulukirjutaja, kes esmakordselt astus publiku ette juba 2007 aastal. 2015. aastal andis ta välja pop-rock-lühiplaadi “LiveLoveLaugh”, mille laul “Genius” võitis Inglismaa maineka laulukirjutamisvõistluse BBC raadios. Viimased kolm aastat on laulja rännanud ringi maailmas, otsides inspiratsiooni ja kirjutades muusikat peagi ilmuva plaadi jaoks.

”Synchronize’i” esitluskontsert toimub 11. oktoobril Erinevate Tubade Klubis.