Avaleht Film Forum Cinemas JAANUARI KUUFILM! Kinolinale jõuab film sõpruse vankumatust jõust
JAANUARI KUUFILM! Kinolinale jõuab film sõpruse vankumatust jõust

JAANUARI KUUFILM! Kinolinale jõuab film sõpruse vankumatust jõust

Forum Cinemas jaanuari Kuufilm on tänavuse auhinnahooaja üks tähtsaim film “Roheline raamat”, mille peaosades säravad Oscarile kandideerinud Viggo Mortensen (“Sõrmuste isanda” triloogia) ja Oscari võitja Mahershala Ali (“Kuuvalgus”). Filmi aluseks on tõeline sõprus, mis 1960. aastate alguses rassi, klassi ja ühiskondlikke norme eiras.

Viggo Mortensen ja Mahershala Ali teevad tänavuse auhinnahooaja ühes tähtsaimas teoses, humoorikas ja dramaatilises teekonnafilmis oma karjääri parimad rollid.

Viiele Kuldgloobusele nomineeritud filmi aluseks on tõeline sõprus, mis 1960. aastate alguses rassi, klassi ja ühiskondlikke norme eiras. Bronxist Itaalia-Ameerika naabruskonnast pärit väljaviskaja Tony Lip (Mortensen) palgatakse Manhattanilt lõunaosariikidesse kontserttuurile suunduva tipptasemel mustanahalise pianist dr. Don Shirley (Ali) autojuhiks.

Teekonnal tuleb neil sõltuda “Rohelisest raamatust”, et jõuda vähestesse kohtadesse, mis olid afroameeriklastele ohutud. Seistes silmitsi rassismi, ohu, samuti ootamatu inimlikkuse ja naljaga, on nad sunnitud ellujäämiseks ja elu põnevaimal rännakul edu saavutamiseks oma erimeelsused kõrvale heitma.

Kuufilmi esilinastused toimuvad 9. jaanuaril kell 19.15 Coca-Cola Plazas ning 10. jaanuaril kell 18.30 kino Centrumis. 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga