1. Avaleht
  2. Film
  3. Kinofilmi “Suvitajad” saab vaadata ka vaegkuuljatele mõeldud seanssidel
Kinofilmi “Suvitajad” saab vaadata ka vaegkuuljatele mõeldud seanssidel

Kinofilmi “Suvitajad” saab vaadata ka vaegkuuljatele mõeldud seanssidel

Juhan Smuuli ainetel valminud kodumaist komöödiat „Suvitajad” on tänaseks kinos vaatamas käinud juba 86 691 inimest ning sellest nädalast lisandusid kinokavadesse ka vaegkuuljatele mõeldud seansid.

Kuulmislangustega inimesele on kodumaisete filmide vaatamine eestikeelsete subtiitritega ainus võimalus, et neist osa saada

Eesti Vaegkuuljate Liidu juhi Külliki Bode sõnul on kuulmislangusega inimesi Eestis väga palju – hinnanguliselt iga viies inimene. „Kuulmislangusega inimestele on kodumaiste filmide vaatamine eestikeelsete subtiitritega ainus võimalus, kuidas nendest osa saada. Vaegkuuljad ja kurdid lähevad kinno filme vaatama vaid siis, kui filmil on eestikeelsed subtiitrid all. Oleme väga tänulikud filmitegijatele, kes selle peale mõtlevad ja loodame, et kõik järgmised Eesti filmid saavad samuti eestikeelsed subtiitrid.”

Vaegkuuljatele mõeldud subtiitritega seansid leiab kinokavades üles märkega „eestikeelne seanss, eestikeelsete subtiitridega”.

„Suvitajad” oli juba neljandat nädalavahetust järjest populaarseim kinofilm. Režissöör Ergo Kulla sõnul on publiku tagasiside olnud väga positiivne. „Kui enne filmi esilinastust kostus pisut skeptilisi eelarvamusi, sest armastatud vana film on inimestel südameis, siis filmi näinud inimesed kiidavad „Suvitajaid” eelkõige hea tuju toomise eest. Tuuakse esile ka Kaire Vilgatsi rollisooritust ja lõbusat loojutustamist.”

Kuld tõi välja, et väga suur huvi filmi vastu on olnud väikestes kohalikes kinodes üle Eesti. „Kultuurimajades ja rahvamajades toimuvad kinod on andnud tagasisidet, et üle mitme aasta on taas saalid täis. Filmitegijatena oleme kodumaiste filmide vaatajatele väga tänulikud, sest positiivne tagasiside annab usku, et Eesti kirjandusklassika põhjal tasub filme teha küll. Eesti rahva positiivse tagasiside tõttu ei tundu ka 100 000 vaatajat enam võimatu missioonina. Mõnda aega jookseb film veel kinodes – ootame kõiki suvitajatele kaasa elama!”

Kirjanik Juhan Smuuli samanimelise jutustuse ainetel valminud kodumaine mängufilm „Suvitajad” on ehedat kirge ja nakatavat nalja täis suvine komöödia. Imekauni Muhu saare rüpes rulluv legendaarne lugu on toodud julgelt tänapäeva, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

Filmist

Kalur Ärni on otsustanud nigela kalasaagi tõttu jaaniajaks suvitajad võtta. Plaan pole ju paha, kuid tema kaunisse Muhumaa tallu saabuvad ülimalt tülikad külalised: proua Sohvia, tema abikaasa Johan, nende poeg Juunior ja Sohvia kaunitarist õde Erna koos oma ärimehest kavaleri Ivoga. Juba esimesest pilgust on selge, et Ärnil ja tema naisel Lainel läheb selle seltskonnaga väga keeruliseks. Pealinnast saabunud suvitajadpakatavad tähtsusest ja nõuavad erikohtlemist, samas on nende klantsi pealispinna all piinlikke saladusi, mis tüli käigus avanema hakkavad. Linnarahva jagelustesse tõmmatud maarahvas avastab nüüd ka oma elus üllatavaid kitsaskohti. Naljakate segaduste ja intriigide saatel minnakse vastu jaaniööle ning koos võimsa lõkkega süttivad peoplatsil ka viimseni pingule timmitud kired.

  • Filmis näitlevad Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Pääru Oja, Ago Anderson, Maarja Jakobson, Kristel Elling, Lauri Nebel, Adele Taska, Robert Klein jt.
  • “Suvitajad” on “Talve”, “Soo” ja “Jahihooaja” taga seisva meeskonna kõige värskem linateos. Filmi režissöör on Ergo Kuld, stsenarist Martin Algus, produtsendid Kristian Taska, Tanel Tatter ja Veiko Esken. Heliloojad on Hendrik Sal-Saller ja Erko Laurimaa. Filmi toodavad Taska Film, Kassikuld ja Apollo Film Productions ning levitab Hea Film.
  • „Suvitajad” valmimist toetasid Postimees, Kanal 2, Saarte Filmifond, Liviko, Alexela, Autoforte, DHL, Hartwall, Rannarootsi, Valio, Karja Pagar, Baron Rosen, Motohobi, Oitme Puhkemaja ja Sassimaja.
Head Uudised GoodNews