1. Avaleht
  2. Muusika
  3. Laupäeval näitab Arte uut Kaija Saariaho ooperit “Innocence“
Laupäeval näitab Arte uut Kaija Saariaho ooperit “Innocence“

Laupäeval näitab Arte uut Kaija Saariaho ooperit “Innocence“

10. juulil kell 21 kannab Arte TV tasuta üle Prantsusmaal äsja lavale jõudnud Kaija Saariaho uue ooperi „Innocence“ (“Süütu”), mida juhatab Susanna Mälkki.

Arte ülekanne pakub võimaluse näha ooperit nii inglis-, prantsus- kui ka saksakeelsete subtiitritega (link aktiveerub etenduse alguses). „Mul on hea meel, et kõik saavad seda teost vaadata, kui ainult netiühendus on,“ rõõmustas ooperi libretist Sofi Oksanen.

Soomlastest helilooja, libretisti ja dirigendi kõrval osalevad solistidena Grand Théâtre de Provence’is toimuval etendusel tšehh Magdalena Kožená, prantslane Sandrine Piau, sakslane Lilian Farahani, soomlased Tuomas Pursio ja Markus Nykänen, Londoni Sümfooniaorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Koori juhatab Lodewijk van der Ree. Traagilise loo koolitulistamise juhtumist ja selle tagajärgedest süütutele põimib tervikuks austraallasest lavastaja Simon Stone.

Meie põhjanaabrite juures Soome Rahvusooperis esietendub ooper 21. oktoobril 2022.

3. juulil Aix-en-Provence’i ooperifestivalil esietendunud ooper on pälvinud juba rahvusvahelise meedia tähelepanu ja kiitvaid hinnanguid:

  • „Triller, triumf ja läbimurre“ (Helsingin Sanomat)
  • „Meistriteos!“ (Le Figaro)
  • „Meistriteos, millel on juba koht ooperiajaloos“ (Le Monde)
  • „Need, kes ikka veel mõtlevad, et ooper on vanaaegne, ajale jalgu jäänud žanr, millel pole kohta tänapäeva maailmas, muudavad meelt kohe, kui näevad ja kuulevad „Innocence’i““ (El Pais)
  • „Aasta oodatuim ooper“ (The New York Times)
  • „Rutta seda teost vaatama või jälgi Arte kontserti – see jätab jälje sinu mällu ja südamesse“ (Concerto.net)
Head Uudised GoodNews