1. Avaleht
  2. Film
  3. MoeKunstiKino esitleb filme moemaailma telgitagustest
MoeKunstiKino esitleb filme moemaailma telgitagustest

MoeKunstiKino esitleb filme moemaailma telgitagustest

Oktoobri alguses stardib Tallinnas ja Tartus kaheksandat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino, mis pakub ka sel aastal huvilistele mitmekesist filmivalikut moemaailma telgitagustest. Linateoste peategelaste hulgas on näiteks tuntud moeloojad Gianni Versace, Vivienne Westwood, Olivier Rousteing ning Jean Paul Gaultier. Piletid on tänasest müügil.

Vivienne Westwood. Foto: MoeKunstiKino

“Seekordse festivali iseloomustavaks märksõnaks on aeg,” sõnab festivali juht Helen Saluveer. “Filmides saab jälgida oma aja tõelisi meistreid, kelle tegevus on moevaldkonda oluliselt muutnud. Ning samal ajal ka eksperte, kelle loometegevuses on aeg väga oluline faktor – imeliste tulemuste saavutamiseks on vaja aega võtta ja väärtustada.”

Imeliste tulemuste saavutamiseks on vaja aega võtta ja väärtustada.

Foto: MoeKunstiKino

Filmiseanssidele teevad sissejuhatuse kodumaised moeeksperdid Xenia JoostTanel VeenreAnu SamarüütelAljona Eesmaa jt.

Enne dokumentaale jõuavad kinoekraanile Estonian Fashion Festivali Antoniuse moeetendusel osalenud kodumaistest moeloojatest valminud minifilmide seeria “Creativity Realms”, mille autoriks on Jo Nurm. “Creativity Realms” kutsub publikut kogema maailma, mis on täis inspiratsiooni ja psühholoogilist mõtestamist, pakkudes ainulaadselt lähedast vaadet kunstniku loomeprotsessile,” sõnab autor.

  • MoeKunstiKino seansid toimuvad 3.-8. oktoobrini kinodes Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus.
Head Uudised GoodNews