Avaleht Film Kaks eestimaist hittfilmi jõudsid maailmakuulsale platvormile HBO
Kaks eestimaist hittfilmi jõudsid maailmakuulsale platvormile HBO

Kaks eestimaist hittfilmi jõudsid maailmakuulsale platvormile HBO

Eilsest saavad kõik filmifännid vaadata HBO platvormil kahte eestimaist hinnatud ja armastatud filmi. Nendeks on “Soo” ja “Jahihooaeg”.

“Jahihooaeg”. Foto: Havas

“Soo” on Oskar Lutsu kõige terviklikum ja põnevam jutustus. On ju teada, et see erilise atmosfääriga armastuslugu on Eesti filmitegijatele ammuseks unistuseks olnud, seda enam, et teos on mitmete lavastustena läbi aegade kindlalt Eesti teatrimällu sööbinud. 1917. aastal toimuva loo areeniks on meie unikaalne suvine rabamaastik oma kaunite ja ohtlike veesilmadega, kirju taimestiku ja nõidusliku valgusemänguga. Loo psühholoogiliseks ja ajalooliseks taustaks on Esimene maailmasõda, mille keeristest peategelane, kunstnik Toomas, kodumaale taastuma naaseb.

“Soo”. Foto: Robert Lang

Toomas on peale Pallase lõpetamist ja välismaal tudeerimist omal nahal sõjakoledusi kogenud ning kokkupõrkes kohalike jõhkarditega avanevad hiljuti saadud haavad uuesti. Näeme tõelist kirge ja ka tõelist vesternilikku vastasseisu. See on ajastufilm ühest maailma ajaloo murdepunktist, samuti Eesti peatselt tärkava noore vabariigi ärkamisajast, see on unikaalse sooatmosfääriga triller ja ennekõike on see film armastusest, mis vaataja kõige viimase hetkeni enda haardes hoiab. Loomulikult ei puudu filmist ka Lutsu teostele omane huumor, mis läbi mitme naljaka kõrvaltegelase tegevustikku põimub.

Me näeme sarmika meespeategelase kõrval tugevaid ja üllatavaid naistegelasi, kes loo arenedes mehe mitmekordsesse armuvõrku püüavad. Kunstnik Toomas üritab päästa “sookollide” käes vangis olevat kaunist ja salapärast Metskassi, samal ajal peatub ta oma vana armastuse Liisi ja selle abikaasa kodus külalisena ja on märklauaks kogukonna uusrikkast valitsejannale preili Martinsonile, kes mehelt korvi saades ohtlikuks vastaseks muutub.

“Soo”. Foto: Robert Lang

Ajalooline raamistus, Eesti soomaastikud ja üldinimlik armastuslugu muudab loo mõistetavaks ka välismaisele publikule.

Osades: Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik, Martin Kork, Liis Lass, Grete Kuld, Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal.

“Jahihooaeg” on hittkomöödia “Klassikokkutuleku” tegijatelt. Film on purustanud vaatajanumbreid Taanis ja seda nimetatakse “naiste-klassikokkutulekuks”.

“Jahihooaeg”. Foto: Havas

45-aastane Eva on hiljuti lahutanud ja kardab nüüd kaotada nii oma poja kui ka sõbranna eksmehe uuele noorele edukale ja säravale armsamale Isabelile. Et oma positsioonid tagasi võita, läheb Eva koos sõbranna Marleeni ja oma uue särava rivaali Isabeliga road-trip’ile, mis viib naised kokku erinevate meestega, ülikoomiliste äpardustega, veelgi koomilisemate tülidega, päris tõelise jahipidamisega ja eelkõige iseendaga, et keset jõulusaginat mõista, mis on ikkagi elus kõige olulisem.

Osades: Harriet Toompere, Mirtel Pohla, Grete Kuld, Jan Uuspõld, Priit Loog, Kaire Vilgats, Koit Toome, Hendrik Sal-Saller, Indrek Taalmaa, Tõnu Oja, Anne Paluver, Raimo Pass ja paljud teised.

  • HBO on Eestis kättesaadav Telia ja Go3 vahendusel.