Avaleht Seltskond Moostes peetakse vägeva muusikaga suitsusaunapäevad!
Moostes peetakse vägeva muusikaga suitsusaunapäevad!

Moostes peetakse vägeva muusikaga suitsusaunapäevad!

Moostes etendub 2.-4. augustini Märt-Matis Lille “Suidsusannasümfoonia”.

Kaasahaarav muusikalavastus viib vaatajad suitsusaunamaailma, kus elustuvad loomismüüdid ja kangelaslood. Elav traditsioon aitab tuua müütilised lood tänapäevasesse muusikateatrisse, kus neid esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ERSO muusikud (lindilt ja otse), pärimusmuusikud Mari Kalkun ja Meelika Hainsoo ning näitlejad Lauli Otsar, Sten Karpov ja Agu Trolla.

„Suidsusannasümfoonia“ on inspireeritud Lõuna-Eesti pärimusest, „Kalevalast” ja Hasso Krulli eeposest „Kui kivid olid veel pehmed”. Etenduste toimumiskoht Mooste asub Vana-Võromaal, mille suitsusaunakombestik on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Lisaprogramm algab 1. augustil suitsusaunakultuuri tutvustava näituse avamisega. Kavas on veel palju üritusi: suitsusaunakülastus virtuaalreaalsusprillide abil, ekskursioon Mooste ümbruse suitsusaunadesse, loeng ja suitsusaunatöötoad. 5.-10. augustini kestval koolitusel õpitakse traditsioonilist palkehitust suitsusauna ehitamise näitel. Koolitusgrupp on küll täis, kuid soovijad saavad tulla grupi tegemisi uudistama.