Avaleht Seltskond Näitleja Mait Malmsten astub bluusilavale!
Näitleja Mait Malmsten astub bluusilavale!

Näitleja Mait Malmsten astub bluusilavale!

25. korda toimuvat festivali Augustibluus konfereerib armastatud näitleja ja bluusisõber Mait Malmsten. Varasematel aastatel on festivali pealaval samas rollis üles astunud Gunnar Graps, Emil Rutiku, Margus Pilt, Mart Mardisalu ja Jan Uuspõld.

Näitleja, kes varem Augustibluusil vaid külastajana viibinud, peab uut ülesannet vastutusrikkaks ning suhtub oma rolli täie tõsidusega. „Ootan Augustibluusi ning kohtumist mitmete bluusimaailma tipptegijatega. See saab olema vägev kogemus,” rääkis Malmsten.

Näitleja ise on tõsine harrastuskitarrist, kes vabadel hetkedel kodus bluusikitarri harjutab. Oma vaieldamatuks lemmikuks peab ta B.B. Kingi, kuid imetleb ka Slashikitarrimängu.  Teatrikolleegide Märt Avandi, Raimo Passi ja Margus Prangliga on ta 2014. aastal esinenud koos Weekend Guitar Trioga ka Sõru Jazzil.

2. – 5. augustini toimub Haapsalus kokku 37 kontserti. Augustibluusi pealava asub Haapsalu Piiskopilinnuse õuel ning seal toimuvad kontserdid 3ndal ja 4ndal augustil. Festivali peaesinejateks on Muddy Watersi bändi endine kitarrist Bob Margolin ja eelmisel aastal suisa neljas kategoorias bluusmuusika auhindadele nomineeritud Sugaray Rayford bluusi sünnimaalt USAst. Ansambel Revals toob pealavale Augustibluusi eriprojekti „Sinine, must ja kange”, mille koosseisus löövad külalismuusikutena kaasa Jaanus Nõgisto, Tõun ja Mart Müürisepp. Compromise Blue 30nda juubelikontserdil astuvad külalistena lavale hip-hop grupp A-Rühm ning Ameerikas karjääri tegev eesti soost kitarrist Laur Joamets. Festivali passid on müügil Piletilevis.

Lisainfot leiab festivali kodulehelt augustibluus.ee.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga