Avaleht Galerii Naturally 7 esineb Tallinnas Jazzkaarel
Naturally 7 esineb Tallinnas Jazzkaarel

Naturally 7 esineb Tallinnas Jazzkaarel

26. aprilli õhtul muutub Merepaviljoni kontserdisaal säravaks klubiks, kus esineb ameeriklaste särav a capella beatbox grupp NATURALLY 7. New Yorgi show-vokaalbänd sai eestlastele läinud aastal tuttavaks esmalt Michael Buble kontserdil Saku Suurhallis ja seejärel bändi ülesastumisel Tartus Vanemuises. Mõlemad kontserdid olid erakordselt menukad ja rahvas elas neile 100% kaasa. Meeste esinemistes on meeletus koguses energiat ja sarmi. Olgugi, et tegemist on a cappella grupiga, on nende särtsakadbeat-box´i, hiphopi, soul´i ja R’n’B lood väga sobivad ka iga klubi kuumaks kütmiseks. Tallinnas Jazzkaarel esineb septett Merepaviljoni klubilaval oma parimate tantsulugudega.

Naturally 7 on seitsmemeheline a capella bänd, kes äratas tähelepanu 1999. aastal, mil nad võitsid a cappella ansamblite prestiižika võistluse The Harmony Sweepstakes.

Tänaseks on bändist saanud võrdväärne partner maailma parimatele vokaalansamblitele. Lauljate lemmikute seas on George Benson, Jackson 5, Stevie Wonder jt R’n’B kuulsused, vokaalansamblitest on absoluutne lemmik Take 6, tänu nende plaadi kuulamisele tekkiski ansambli liidril Roger Thomasil idee teha andekatest noortest üks veidi teistlaadne vokaalbänd. Erinevalt Take 6-st pööravad nad improvisatsiooni vokaalharmoonia meisterlikkuse kõrval suurt tähelepanu show’le, liikumisele ja moodsatele klubirütmidele. Bändi muusikaline stiil on paindlik, ulatudes n-ö seinast seina. Ise nimetavad nad oma stiili “vocal play. Ja mängulisus on tõepoolest nende kontserdi oluline osa, mis seisneb rõõmsameelses ja mängulises lavalises olekus ning suhtlemises publikuga. Muusikud oskavad fantastiliselt imiteerida erinevaid bigbändi pille, n-ö vokaalselt järele mängida raskemaidki instrumentaalseid soolosid. Eriti kütkestavad on nende (vokaal)trummisoolod.

Viis viimast aastat on Naturally 7 mööda maailma tuuritanud koos Michael Buble ülimenuka kontsertprojektiga, aga nad on esinenud ka koos Herbie Hancocki, Quincy Jonesi, Goldplay ja mitmete teiste kuulsustega. Bänd on andnud arvukalt kontserte mitmel mandril ja esinenud suurimatel džässfestivalidel nagu North Sea, Montreux jt.

Naturally 7 lauludega on välja antud kuus CD-d ja kaks DVD-d, mis on väga head. Selle bändi puhul kehtib ütlemine, et parim asi on elus asi ja suurima emotsiooni muusikast saab alati nende live-kontserdil, kus ovatsioonid ei taha vaibuda.

Vokaalkoosseis ja pillid, mida imiteeritakse:
Roger Thomas – (muusikaline direktor, lauluseadja, esimene bariton, räppar)
Warren Thomas – (löökriistad, kitarr, klarnet, kolmas tenor)
Rod Eldridge – (esimene tenor, scratch, trompet)
Napoleon (Polo) Cummings – (neljas tenor, kitarr)
Dwight Stewart – (teine bariton, laul, trompet)
Garfield Buckley – (teine tenor, suupill)
“Hops” Hutton – (bass, bass kitarr)

VAATA GALERIID!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga