Avaleht Festival OSALE FESTIVALIL! Täna saab avalöögi Tartu PÖFF
OSALE FESTIVALIL! Täna saab avalöögi Tartu PÖFF

OSALE FESTIVALIL! Täna saab avalöögi Tartu PÖFF

Täna, 13. novembril saab hoo sisse Tartu PÖFF. Ülikoolilinnas avab 24. Pimedate Ööde Filmifestivali poeetiline dokumentaalfilm “Trühvlikütid”. Avafilmile järgneb voogedastuspidu Ö stuudios.

Pidulikul avamisel peavad kõne Tartu linnapea Urmas Klaas, Elisa juhatuse liige Margus Vaino ning Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartu PÖFFi juht Kristiina Reidolv. Avafilm “Trühvlikütid” juhatab meid soliidses eas Itaalia härrasmeeste ellu, kes vähestena maailmas teavad haruldaste valgete trühvlite kasvukohta. Paraku on ajad muutumas: metsi, kus nad on lapsepõlvest peale hulkunud ja trühvleid otsinud, mõjutab üha enam kliimamuutus, raiumine, põllumajandussaaste. See kaduva maailma portree on ristitud üheks olulisemaks ja inspireerivamaks tänavuseks dokumentaalfilmiks.

Avafilmile järgneb voogedastuspidu “Tartu PÖFFi avastriim” Ö Stuudios, mis jõuab kõikide huvilisteni PÖFFi Elisa Stage vahendusel. Näitlejanna Maarja Jakobson tutvustab Tartus linastuvaid filme. Stuudios on külas Nafta Films produtsent Esko Rips ja helilooja Mihkel Zilmer, kes räägivad PÖFFi võistlusprogrammis esilinastuvast Taani-Eesti-Belgia koostööfilmist “Erna on sõjas” (režissöör Henrik Ruben Genz), mis on filmitud suures osas just Tartus ja Tartumaal. Näitleja Margus Jaanovits kõneleb PÖFFi võistlusprogrammi valitud Peeter Simmi mängufilmist “Vee peal”. Kristiina Reidolv ja Inga Koppel Tartu Loomemajanduskeskusest ja Tartu Filmifondist tutvustavad Tartu PÖFFi ja selle kõrvalprogrammi. Musitseerib Eesti gipsy-jazzi lipulaev Titoks.

Kahe novembri nädala jooksul jõuab Tartus kinolinale kokku ligi sada filmiseanssi. Programm on mitmekesine, ulatudes poliitilise laenguga dokumentaalfilmidest eksperimentaalsete lühifilmide ja kaasaegse draamani. Tartu PÖFFil on täies mahus esindatud ka PÖFFi põhivõistlus- ja debüütfilmide programm. 13. – 29. novembrini saab festivali filme nautida Elektriteatris ja Athena keskuses. Filme saab esimest korda vaadata ka kodust lahkumata, sest 24. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset kombineeritud kujul – nii kinodes kui virtuaalselt.

Kinodes rakendatakse spetsiaalselt koos Terviseametiga välja töötatud ohutusreegleid, et tagada külastajatele turvaline kinoskäik. Maskid on kohustuslikud, festival varustab nendega kõiki vaatajaid tasuta. Seansside vaheajal kinosaale desinfitseeritakse ja tuulutatakse.

Kogu Tartu kava on leitav siit.