Avaleht Film Paul Verhoeveni nunnafilm “Benedetta” jõuab Eesti kinodesse
Paul Verhoeveni nunnafilm “Benedetta” jõuab Eesti kinodesse

Paul Verhoeveni nunnafilm “Benedetta” jõuab Eesti kinodesse

Tänavuse Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud Paul Verhoeveni uus provokatiivne film “Benedetta” jõuab 24. septembrist Eesti kinodesse.

Linalugu viib vaataja renessanssiajastu Itaaliasse. Väiksesse nunnakloostrisse, mida juhatab karmikäeline kloostriülem, saabub siiralt usklik tüdruk Benedetta. Tüdrukust sirgub neiu ja üha sagedamini hakkab ta nägema ilmutusi. Ta väidab, et ilmutused on otse Jumalalt ja et ta on Jeesuse pruut. Oomatult tekkinud ohtlik romantiline suhe teise noore noviitsiga viib selleni, et Benedettale tulevad stigmad. Nii kloostris kui ka väljaspool selle müüre hakkavad liikuma jutud, et kes müstiline Benedetta tegelikult on – Jumala väljavalitu või isehakanud petis?

Stsenaarium põhineb Judith C. Browni raamatul „Ebadiskreetsed teod: lesbinunna elu Itaalias renessansiajastul”. Venemaal on film selle sobimatu sisu tõttu kinolevis keelatud.

Paul Verhoeven on Hollandi päritolu omanäolise käekirjaga režissöör, kes on töötanud edukalt ka Hollywoodis (“Basic Instinct”, “Starship Troopers”, “Robocop”). Tema viimane Eesti kinodes linastunud film oli Prantsuse thriller “Elle”.

Film linastub prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Filmi levitab Best Film.