Avaleht Telesaade “Roaldi retked Eestis“ lähtub kevadhooajal veelgi rohkem inimestest
“Roaldi retked Eestis“ lähtub kevadhooajal veelgi rohkem inimestest

“Roaldi retked Eestis“ lähtub kevadhooajal veelgi rohkem inimestest

Juba homme kell 19.30 jõuab Kanal 2 ekraanile saatejuht Roald Johannsoni antropoloogiliste reportaažide sarja „Roaldi retked Eestis“ uus meeleolukas hooaeg.

Kevadhooajal suitsetab Roald rahupiipu Eesti šamaanidega, kihutab driftiässadega, seikleb matkabussidega, käib koolis meesõpetajatega ja puistab tramme piletikontrolöridega. Need on vaid põgusad näited toredatest ettevõtmistest ja kohtumistest sel hooajal.

Sügishooajal oli saate struktuur üles ehitatud muu hulgas ka trajektoorile. „Sellist kitsendust sel kevadel enesele ei sea. Jätkan oma vana antropoloogilise teledokumentalistika rada,“ ütleb Johannson. „Inimene on minule ikka kõige huvitavam ja läbi selliste helgemate positiivsemate teemade jätkan inimlikku reportaažidesarja ka kevadel.“

Roaldi retked said alguse mujalt, tuues kaasmaalaste põnevaid lugusid laiast ilmast. Praegune aeg on seadnud piirid ja reisida ei ole võimalk. „Süda tilgub siiamaani verd, et kuidagi jõuga on praegu see saade globaalsetest eestlastest pausile pandud,“ räägib Roald, kes loodab, et lähitulevikus saaks veel edasi käia, sest teemaderivi välismaal elavatest ägedatest eestlastest ja nende saatustest on varamusse kogutud pikk.

Sel kevadel seikleb Roald aga mööda Eestimaad, tutvustades vaatajatele teiste teemade seas ka tänu koroonaajastule tõusnud matkapalavikutemaatikat. „Paljud inimesed on leidnud sellise rahuoaasi keset segaseid aegu meie imelist loodust avastades. Keset seda kaunist lumist loodust teen kaks üsna pikka matka: ülikarm kuue-seitsmetunnine matk Raplamaa rabas ja teise seltskonnaga Matsalu jäätunud merejääl suuskadega, kus ka parajasti tehakse suur jääkarusell. Otseselt koroonaajastust tingitud lood,“ sõnab Roald.

Roald Johannsonil on teletööd tehtud pea 20 aastat. „Eks mul mingisugune radar peas on, mis aitab mõista, milline lugu ja inimene ja temaatika sobituks minu saatesse,“ ütleb telemees põhjuseks, kuidas leiab laia üldsust huvitavaid persoone ja teemasid iga nädal.