Avaleht Telesaade Robert Rool ja Kristjan Ojang käivitavad Žigulide mootorid ja põrutavad ringreisile
Robert Rool ja Kristjan Ojang käivitavad Žigulide mootorid ja põrutavad ringreisile

Robert Rool ja Kristjan Ojang käivitavad Žigulide mootorid ja põrutavad ringreisile

Täna kell 20 stardib Kanal 2 adrenaliinist ja positiivsusest pakatav suvine automatk „Žiguliga isamaal“, mis tutvustab televaatajatele omapäraseid Eestimaa paiku ja vahvaid kaasmaalasi, kuldsete kätega iseehitajaid ja leiutajaid.

Hoogsa automatka jooksul sõidavad Robert Rool ja Kristjan Ojang läbi kõik 15 Eesti maakonda. „Minu ja Robi sõiduvahenditeks on juba vanad tuttavad: roheline 1973. aasta VAZ-2101 ja valge 1986. aasta VAZ-21063,“ sõnab saatesarja autor Kristjan Ojang.

Enim materjali jõuab vaatajateni Lõuna-Eestist ja Ida-Virumaalt, kuid väga palju toredaid inimesi ja omapäraseid kohti näeb ka Eesti saartel, eriti Hiiumaal. Kilomeetrites on meeste teekonna pikkus ligikaudu 3500 kilomeetrit, mis Eesti väiksust arvestades on üllatavalt suur number. Aga kui ringi tiirutada ja peaaegu iga nurgataguse taha kiigata, siis tuleb mõni tuhat kilomeetrit üsna ruttu täis.

„Igal pool Eestist leidub inimesi, kollektsioone või esemeid, mida poleks eales uskunud, et selliseid Eestis või maailmas laiemalt üldse olemas on,“ ütleb Robert Rool.

Saatesarja käigus püstitavad mehed ka ohtralt isiklikke rekordeid. Kõige madalam koht, kuhu reisisellid oma Žigulidega satuvad, asub 15 meetrit allpool merepiiri. Kõige kallim masin, mille juhikohale istuvad, maksab umbes 50 miljonit eurot. Kõige võimsam auto, mida kohatakse, on 500-hobujõuline Lada, mis kiirendab nullist sajani 3 sekundiga. Kõige sügavam järv, kus ujutakse, on 38 meetrit sügav Rõuge Suurjärv. Kõige suurema plahvatuse tekitab 7000 tonni lõhkeainet.

„Võrus saab näha kõige haruldasemat autot, teadaolevalt ainukest sõidukit, mis maailmas säilinud,“ rõõmustab Kristjan Ojang.

Kumbki mees ei kahetse, et möödunud aastal jäi mõni Euroopa reis ära: „Eestis reisimine osutus kümneid kordi huvitavamaks, kui oleks reisi eel oodanud. Kodune Eesti on tegelikult äärmiselt kirju ja kui otsida, siis leiab siit ka meelelahutust igale maitsele. Kui vaja, saab adrenaliini pumpama ja kui on soovi, saab ka kõhu valusaks naerda või pisara silmanurka. Kõike leidub.“