Avaleht Festival Tallinn korraldab juulis viies sadamas vahva tasuta merepeo
Tallinn korraldab juulis viies sadamas vahva tasuta merepeo

Tallinn korraldab juulis viies sadamas vahva tasuta merepeo

Maailma suurimat õpperegatti The Tall Ships Races tänavu pandeemia tõttu ei toimu. Tallinna linn korraldab selle asemel 16.–18. juulini kesklinna viies sadamas vahva merepeo.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõdes, et otsus sündmus edasi lükata sündis raskelt. „Lootsime viimase hetkeni, et tänavune regatt siiski toimub oma tavapärasel ja suursugusel moel. Kuid olime siiski sunnitud koos teiste regatti sel aastal võõrustama pidanud sadamalinnadega tegema raske otsuse, et 2021. aasta õpperegatt lükkub aastasse 2024,“ selgitas Belobrovtsev.

Selleks, et pakkuda linlastele ja linnakülalistele siiski positiivseid emotsioone, korraldab Tallinn merepeo, kuhu ootab külla ka The Tall Ships Racesi regatil tavapäraselt osalevaid laevu. Võib-olla õnnestub Tallinna, Klaipeda ja Szczecini koostöös korraldada ka väiksem regatt. Pidu toimub terviseameti juhiseid järgides Vanasadama kruiisialal, Kalaranna kvartalis, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus. Meelelahutust maal ja merel pakuvad artistid nii Eestist kui ka mujalt. Avatud on välikohvikud, lastealad, kalaturg ja käsitöölaat. Sadamast sadamasse viib meretakso. Nagu juba traditsiooniks on saanud, on südasuvine merepidu kõigile tasuta.

Rahvusvaheline purjeõpperegatt The Tall Ships Races 2022 peetakse Põhjamerel ning regati võõrustajasadamateks on Esbjerg, Harlingen, Antverpen ja Aalborg. Samuti toimub plaanipäraselt ka 2023. aasta õpperegatt. Tallinna sadamaid külastavad suured purjelaevad 2024. aastal, mil purjeõpperegatt jõuab taas Läänemerele.