Avaleht Seltskond Tallinnas esineb tuntud Ukraina naistebänd
Tallinnas esineb tuntud Ukraina naistebänd

Tallinnas esineb tuntud Ukraina naistebänd

Dakh DaughtersMänguliste kunstide festivali Maikellukese Päevad raames toimub 23. mail kl. 19.00 Vene Teatris Euroopas laineid lööva Ukraina naistebändi Dakh Daughters kontsert-etendus „Roses”.

Seitsmest muusikust-näitlejannast koosnev trupp on välja kasvanud kuulsast Kiievi Dakh Teatrist ning rabava kontsertetenduse on lavastanud Vladislav Troitski, kes on ühtlasi Ukraina tuntuima teatrifestivali GogolFest rajaja.

Metsiku energia ja võitleva vaimu juures on laval mängus puhas poeesia, kombineeritud ukraina rahvalaulu, roki, räpi ja erakordse näitlejameisterlikkusega. Tegemist on esinejate endi sõnul „friigikabareega”, mis kõrvaltvaatajale paistab pigem geeniustekabareena, sest näitlejannad laulavad kõikvõimalikes keeltes ja vahetavad kostüüme ja rolle nagu käpikuid.

Relvastatuna kogu keelpillide arsenali ning lisaks ka klahvpillide ja trummidega loob Dakh Daughters laval sellise prantsuse salongi atmosfääri, kus Mireille Mathieu sõbruneks Marilyn Mansoniga.

Dakh Daughters’i muinasjutulaadsete laulude sõnad toetuvad Ukraina klassikalisele luulele, fragmentidele vanaaegsetest hittidest aga ka nende oma tekstidele. Kõige eriskummalisemaid muusikapalu ilmestavad Tarass Ševtšenko, Lesja Ukrainka, Josef Brodski, Charles Bukowski, Aleksander Vedenski ja William Shakespeare tekstid.

Kontserdi piletitulu läheb Ukraina toetuseks.

Kontserti korraldavad MTÜ Kultuurikatel ja MTÜ Kirbutsirkus. Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital, selle üheks meediasponsoriks on Tallinna Linnavalitsus.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga