Avaleht Seltskond TASUTA KINNO! Kinomajas näidatakse “Kirsitubakat”
TASUTA KINNO! Kinomajas näidatakse “Kirsitubakat”

TASUTA KINNO! Kinomajas näidatakse “Kirsitubakat”

unnamed
“Kirsitubakas”

Täna kell 18 saab Tallinnas Kinomajas (Uus tn 3) vaadata Andres ja Katrin Maimiku 2014. aasta oktoobris esilinastunud romantilist draamat “Kirsitubakas”. Seanss on kõigile tasuta!

“Kirsitubakas” räägib 17-aastasest väikelinna tüdrukust Laurast, kel on kohutavalt igav. Ema käib närvidele, omavanused kutid on nõmedad ja kõik meelelahutused tunduvad lapsikud. Ühel päeval tassib Laura energiline sõbranna Merit ta kaasa rabamatkale, mida korraldab keskealine loodusehunt Joosep. Algus on kõike muud kui paljutõotav: kinnise loomuga tüdruku suhted pingestuvad kiirelt kompleksivabalt käituva Joosepiga, kes üritab matkaseltskonnale muljet avaldada oma maalähedase stiili ja kentsakate rituaalidega. Matka edenedes avastab Laura eneselegi ootamatult, et Joosepi karune sarm paneb tal vere kiiremini pulbitsema. Rännak tüürib aga vääramatult lõpu poole ning Laural tuleb leida selgust, kas suhe endast vanema mehega on vaid vahepala naiseks kujunemise kurvilisel teel või on tegemist elu esimese päris armastusega.

“Kirsitubakas” on nooruslik suhtedraama esimesest armumisest. Kui aga tunded süttivad mitukümmend aastat vanema mehe vastu, on otsuste langetamine nii psühholoogiliselt kui sotsiaalsete normide tõttu palju keerulisem. Keelatud armastuses on nagu sõjas – häid valikuid polegi.

Osades Maris Nõlvak, Gert Raudsep, Getter Meresmaa, Anne Reemann, Maarja Jakobson, Viiu Maimik, Aap Salumets, Tiina Kadarpik, Andres Kütt jt.

Filmi stsenaristid-režissöörid on Andres ja Katrin Maimik, operaator on Mihkel Soe, kunstnik Kristiina Ago, helilooja Sten Sheripov, monteerijad Andres Maimik ja Marta Pulk, produtsent Anneli Lepp, režissööri esimesed assistendid Greta Varts ja Doris Tääker, heli Olger Bernadt, heli järeltöötlus Horret Kuus, grimeerija Karolina Veetamm. Tootja Kuukulgur Film.

Filmi maailmaesilinastus toimus 9. juulil 2014 Karlovy Vary filmifestivalil.
Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

 

VAATA TREILERIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga