Avaleht Film TREILER I Reis maagilisele haldjamaale: “Bayala: maagiline teekond”
TREILER I Reis maagilisele haldjamaale: “Bayala: maagiline teekond”

TREILER I Reis maagilisele haldjamaale: “Bayala: maagiline teekond”

Alates 10.07 on kinodes maagiline ja fantaasiarikas koguperefilm “Bayala: maagiline teekond.” Haldjamaal Bayalas on lumiseid mäetippe ja rohelisi aasasid, lokkab müstiline taimestik ja erinevad haldjate hõimud on asustanud selle maa kaugeimadki nurgad. Iga viimne kui olend ja taim selles erilises maailmas on omavahel seotud. Aga mis saab, kui võimu tahab haarata kuri varjuhaldjate kuniganna?

Ehkki haldjad elasid pikka aega omavahel ja loodusega harmoonias, otsustas varjuhaldjate kuninganna Ophira ootamatult võimu enda kätte koondada. Ta otsis üles kõik lohede munad, et koos nendega kogu Bayala võluvägi enda kätte saada.

Poegadeta jäi lohesid Bayalas aina vähemaks ja koos lohede kadumisega hakkas hääbuma ka Bayala võluvägi. Hõimud läksid omavahel tülli ja ilmus Närb, mis roomas kindlal meelel ühest kuningriigist teise, tappes valimatult kõik enda teel, samal ajal kui Ophira võim ja pimedus üha kasvasid.

Hoolimata Ophira plaanidest käis Päikesepalees aga vilgas ettevalmistus uue kuninganna Eyela kroonimiseks, mille puhul on kokku kutsutud kõik hõimud, välja arvatud varjuhaldjad. Kui uudishimulik päikesehaldjas Marween toob uuele kuningannale kingiks lohe muna, tärkab haldjates jälle lootus: kui neil õnnestub lohed tagasi meelitada, siis on võimalik ka Bayala võluvägi päästa. Nüüd on aga vaja kõik hõimud ühele meelele saada, et side lohede ja haldjate vahel taasluua. Paraku on selleks tähtsaks rituaaliks vaja kohale kutsuda kõikide hõimude esindajad, sealhulgas ka varjuhaldjad. Päikesehaldjate printsess Surah koos kaaslastega võtabki ette seiklusrikka retke, mis viib nad nii kaugetesse Lohede mägedesse kui ka ohtliku varjuhaldjate kuninganna Ophira lossi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga