Avaleht Film TREILER I SIBYL toob ekraanile euroopa tähed psühholoogilises armastuskolmnurgas
TREILER I SIBYL toob ekraanile euroopa tähed psühholoogilises armastuskolmnurgas

TREILER I SIBYL toob ekraanile euroopa tähed psühholoogilises armastuskolmnurgas

Tänavu Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis publiku ette jõudnud tragikomöödias SIBYL näitab režissöör Justine Triet naise lugu. Koomiline, kirglik ja võrgutav draama ametit vahetavast psühhoterapeudist jõuab Eesti ekraanidele 20. detsembril.

Psühhoterapeudina karjääri teinud Sibyl püüab tagasi pöörduda varasema ameti juurde ja hakata taas kirjanikuks. Ootamatult pakub uueks romaaniks ainest Sibyli viimane patsient Margot, omadega kimpus noor näitlejanna, kelle lugu tuletab Sibylile meelde tema enda suurt armastust. Omavahel põimuvad olevik ja minevik, reaalsus ja väljamõeldised. Sibyl on oma nime vääriline – mütoloogiast tuntud ennustaja sibüll, kes nüüd kirjanikuna hakkab juhtima teisi inimesi, justkui oleks need tema raamatu kangelased. Suutmata jääda kõrvaltvaatajaks, satub ta osaliseks armastusnelinurka ja peab vaatama sügavale enda sisse.

Kuigi filmis on hulk stseene psühhoteraapiasessioonidelt, on režissööri huviorbiidis hoopis Sibyli eraelu. “Ma tahtsin näidata kirglikku armulugu. Kõige keskmes pole Sibyl kui psühhoterapeut, vaid kui naine, kes ei suuda unustada minevikuarmastust ja põgeneb nende mälestuste eest oma patsiendi suhetepuntrasse,” on režissöör öelnud.

Filmi peaosalise keerulist karakterit kehastab võluv Virginie Efira, keda Eesti publik on näinud Isabelle Huppert’i kõrval filmis “Elle”, Jean Dujardini pika kaaslannana “Prantsuse paaris” ning kujundujujaid treenimas komöödias “Uju või upu”. Peaosalise nooremat alter ego kehastav Adèle Exarchopoulos lendas orbiidile nimiosalisena filmis “Adèle’i elu”, mille eest ta ka Cannes’is parimaks näitlejannaks tunnistati. Sensuaalsetele prantslannadele pakub konkurentsi pealtnäha stoiline Sandra Hüller Saksamaalt, kes kehastab filmirežissööri. Justine Triet kohtas teda 10 aasta eest ühel filmifestivalil, kuid näinud Hülleri suurrolli filmis “Toni Erdmann”, oli ta rabatud. “Tundub, et Sandra suudab absoluutselt kõike ja oskab iga kord midagi originaalset luua. Ta annab oma osatäitmistele koomilist vürtsi, jäädes seejuures täiesti tõsiseks,” kommenteeris Triet.

Kuigi filmi peaosaliste ihaldusobjekti Igorit kehastab Gaspard Ulliel, oli peaosalise Virginie Efira jaoks suurimaks väljakutseks koostöö oma elukaaslase Niels Schneideriga, kes on filmis Sibyli elu armastuse Gabrieli rollis. Paar ei varjanud oma tundeid Cannes’i punasel vaibal ega ka pärast esilinastust kiidusõnu öeldes. “Meil oli lihtne koos filmi teha, sest olime kõik eelnevalt läbi arutanud. Kuid esilinastusel tundsin end ikkagi nagu teismeline. Mu vanemad olid vaatamas. Kui võtteplatsil on erootiliste stseenide ajal minimaalselt inimesi, siis nüüd pidime filmi koos vanematega vaatama. Aga Niels rahustas mind, et seksistseenid räägivad rohkem režissöörist kui näitlejatest, ja ma olin temaga nõus,” märkis Efira.

Kirglik ja koomiline “Sibyl” jõuab kinodesse 20. detsembril.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga