Avaleht Film “Tulilind“ linastub tänasest ka veebis
“Tulilind“ linastub tänasest ka veebis

“Tulilind“ linastub tänasest ka veebis

„Tulilind“ on esimene suur mängufilm Eestis, mis jõuab vaatajate ette samaaegselt nii kinodes kui ka veebis.

„On palju inimesi, kes praegusel ajal ei saa või ei söanda minna kinno. Samas on iga autori soov, et tema loomingut saaksid kogeda kõik soovijad ja just seetõttu teeme täna omamoodi ajalugu: „Tulilind“ on täna alates keskpäevast kättesaadav ka veebis,“ ütleb filmi režissöör Peeter Rebane, kelle sõnul Eestis sellisel moel varem ühtegi mängufilmi vaatajate ette toodud ei ole.

„Muidugi on “Tulilind” tehtud suure ekraani jaoks ja pakub vaatajale võimsama elamuse justnimelt kinos, kus ma seda vaadata soovitan, kuid praeguses olukorras on kodune variant paljude jaoks turvalisem,“ selgitab Rebane, kelle hinnangul on koroonakriis muutnud inimeste kultuuritarbimise harjumusi.

„Ma arvan, et hetkel on oluline pakkuda inimestele erinevaid valikuid. Näen veebis vaatamist kui lisavõimalust, mitte konkurenti kinoelamusele. Pidevate piirangute tingimustes on võimalus saada ka koduseinte vahel osa kultuurist inimese jaoks oluline viis maandada stressi, kogeda uusi emotsioone ja unistada helgemast tulevikust,” arutleb Rebane.

Filmile valmis äsja uhiuus treiler.