Avaleht Seltskond Telesaated Hästi, Eesti! VIDEO! Telesaates “Hästi, Eesti!”! Üks mees, mitu traagilist elusündmust ja tulemuseks kange mees
VIDEO! Telesaates “Hästi, Eesti!”! Üks mees, mitu traagilist elusündmust ja tulemuseks kange mees

VIDEO! Telesaates “Hästi, Eesti!”! Üks mees, mitu traagilist elusündmust ja tulemuseks kange mees

Tallinna Televisiooni ja heade uudiste portaali koostööna valmiva saade “Hästi, Eesti!” kutsus stuudiosse kolmel kaitseväe välismissioonil käinud Ergo Metsa, kes päästab maailma doonorina. Vereloovutusmõte tekkis noormehel juba 16aastasena. Kauem kui 18aastaseks saamiseni Ergo sellega oodata ei mallanud ning andis enda esimesed milliliitrid täpselt oma sünnipäeval.

“Tegin iseendale kingituse,” selgitas Ergo. “Tekkis selline hea tunne. Ja see püsis umbes kaks nädalat.”

Mõne aasta pärast vajas Ergo aga juba ise verd, kui ta kaitseväes jaoülemana enda vasaku käe sõrmed kaotas ja operatsioonile sattus.

“Kui ma arsti käest küsisin, kui palju mulle sõrmi alles jääb, siis ta vastas, et ole õnnelik, kui ranne alles jääb,” ütles Ergo. Aga tal oli arstile veel teinegi küsimus: “Millal ma uuesti verd saaksin andma minna?”

Praeguseks töötab Ergo parameedikuna, kelleks hakkas peale seda, kui kaotas oma sõbra. Ta õpetab elude päästmist ja käib regulaarselt ka verd andmas. Tegemist on kahtlemata meie ühiskonna ühe kange mehega, kangelasega!

VAATA SAATE “HÄSTI, EESTI!” KORDUST SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga