Avaleht Seltskond Briti laulja Katie Melua esineb esmakordselt Eestis akustilise kontserdiga
Briti laulja Katie Melua esineb esmakordselt Eestis akustilise kontserdiga

Briti laulja Katie Melua esineb esmakordselt Eestis akustilise kontserdiga

katie_art125. märtsil astub Nokia Kontserdimaja lavale maailmatuntud Gruusia juurtega Briti laulja Katie Melua. Esmakordselt Eestisse saabuv Melua esineb Tallinnas oma esimese akustilise Euroopa turnee raames.

Gruusias sündinud ning Belfastis, Põhja-Iirimaal ja Surreys, Inglismaal üles kasvanud Katie Melua on tänapäeva üks armastatumaid naislauljaid. Tema esimene singel ilmus, kui ta oli vaid 18-aastane ning palast «The Closest Thing To Crazy» sai Briti edetabeli number üks. Sellest ajast on ta andnud välja kuus stuudioalbumit, tema plaate on müüdud enam kui üksteist miljonit eksemplari ning tema kontsertidest on võtnud osa üle miljoni inimese. Melua on ka edukamaid Briti noorlauljaid, hoides pingereas kolmandat kohta Adele ja Cheryl Cole järel. Tema esituses lugusid saab kuulda sellistes filmides nagu «Oleks see ometi nii» (Just like Heaven), «Miss Potter» (Miss Potter), «Turist» (The Tourist), «Nancy Drew» (Nancy Drew) ja «Viis augustipäeva» (5 Days of War).

Selle aasta septembris nägi ilmavalgust Katie Melua uus stuudioalbum nimega «Ketevan», mis on ka

Katie Gruusiapärane sünninimi. Katie unikaalne ja vapustav hääl, milles on muusikakriitikute sõnul aastate jooksul arenenud küpsust ja rikkust, jutustab uuel kauamängijal lugusid armastusest ja elust.

Tallinnasse saabub Katie Melua uue «Simplified» turneega. Tegemist on Melua esimese akustilise Euroopa tuuriga, mille raames esineb ta piiratud mahtuvusega hubastes esinemispaikades, luues pealtvaatajaga erilist õhkkonda ja kontakti. Nii avaneb 25. märtsil Nokia Kontserdimajas publikul võimalus näha Katiet esinemas akustilisel moel, mil ta mängib lauldes kitarri, saateks vaid klahvp