Avaleht Seltskond Tallinn Music Weeki lava esinejad Positivusel on välja kuulutatud
Tallinn Music Weeki lava esinejad Positivusel on välja kuulutatud

Tallinn Music Weeki lava esinejad Positivusel on välja kuulutatud

Sander Mölder TMW infotelgis, Positivus 2013.  Foto: Rasmus Jurkatam
Sander Mölder TMW infotelgis, Positivus 2013.
Foto: Rasmus Jurkatam

Lätis, Eesti piiri äärses Salacgriva linnakeses kaheksandat korda toimuva Positivus festivali kavasse on tänaseks kinnitatud 10 Eesti artisti, 6 neist Tallinn Music Weeki ja Riia olulisima muusikaklubi Palladium ühislaval. Tallinn Music Week paneb festivalialal üles ka Eesti muusika staabi akustiliste kontsertide ja hea Eesti muusikaga.

Tänavune värskekõlalistele ja aktuaalsetele Eesti artistidele keskendunud programm jaguneb kahele päevale. Laupäeval, 19. juulil astuvad Tallinn Music Weeki laval üles pärimusmuusika piire hoogsalt nihutav Trad. Attack!, Noortebänd 2013 finalist, džässi- ja folgisugemetega indie-popi punt Wilhelm ning äsja uue albumi eelmaitse-singli „Tagurpidi vaal” üllitanud Marten Kuningas.

TMW lava publik, Positivus 2013 Foto: Rasmus Jurkatam
TMW lava publik, Positivus 2013
Foto: Rasmus Jurkatam

Pühapäeval, 20. juulil esindavad Eestit hinnatud kitarrist ja helivõlur Argo Vals, Eesti Muusikaauhindadel aasta alternatiivalbumi autoriks tituleeritud elektrosouli artist Kali Briis ning psühhedeelse roki jõujaam Three Leg Dog.

Lisaks astuvad festivalil, täpsemalt I Love You plaadifirma ja muusikaklubi laval üles Eesti bändid Junk Riot, Frankie Animal, Tallinn Daggers ja The Sinclair Sinclair.

Terve festivali vältel saab Eesti artistide muusikat ja fännikraami soetada festivali peatänava ääres, Positivuse infopunkti kõrval asuvast Tallinn Music Weeki staabist, kus, nagu juba heaks tavaks saanud, kõlab katkematult värske Eesti muusika ning üles astuvad akustiliste kontsertide ja DJ-settidega festivalibändid ja muusikategelased.

President Toomas Hendrik Ilves külastamas Eesti muusika telki, Positivus 2013 Foto: Rasmus Jurkatam
President Toomas Hendrik Ilves külastamas Eesti muusika telki, Positivus
2013
Foto: Rasmus Jurkatam

Tänaseks on Positivus festival Baltiriikide suurim ja olulisim suvine muusika- ja kunstifestival, mida külastavad lisaks lätlastele endile ka Eesti, Leedu, Soome ja Venemaa muusikasõbrad. Eelmisel aastal külastas festivali ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves. Lisaks TMW ja Positivuse aastatepikkusele tihedale koostööle on täna loomulikuks muusikaelu osaks ka Eesti muusikute tihedad kontserttuurid Läti klubidesse ja muusikasündmustele ning vastupidi.

Positivus festival kestab tänavu kolm päeva – 18.-20. juulini. Festivali nimekaimate esinejate seas on sel aastal Kraftwerk, Bastille, Elbow, The Kooks, Ellie Goulding, Temples, Laura Mvula, Anna Calvi, The 1975 jpt.

Festivalipass maksab hetkel 57 eurot, koos telkimisega 63 eurot. Piletid on saadaval Piletilevis ning Ticketpros ja Positivus festivali kodulehel.

Eesti muusikat ja Eesti riiki aitab Lätis tutvustada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti Turismiarenduskeskus.

Kommentaarid