Avaleht Seltskond Eesti džässibänd suundub Lääne-Euroopa kontserttuurile
Eesti džässibänd suundub Lääne-Euroopa kontserttuurile

Eesti džässibänd suundub Lääne-Euroopa kontserttuurile

Lauri Kadalipp Social Jazz suundub laupäeval 10-päevasele Lääne-Euroopa kontserttuurile.

Koosseis annab Saksamaal, Prantsusmaal, Belgias ja Inglismaal kokku kuus kontserti. Tegemist on igasügisese kultuurinõunike korraldatud tuuriga, mille eesmärk on avada uusi võimalusi ja eksporditurge noortele Eesti muusikutele. Eesti džässikoosseisudest on samamahulisel tuuril käinud Carrot Lights, Peedu Kass Momentum, Abraham’s Cafe, Kirke Karja Kvartett, Titoks.

Ansamblis Lauri Kadalipp Social Jazz on auhinnatud saksofonist Lauri Kadalipu eestvõttel jõud ühendanud Eesti säravaimad džässmuusikud: Allan Järve (trompet), Kirke Karja (klahvpillid) ja Tõnu Tubli (trummid). Koos eksperimenteeritakse tuntud džässihittide ja omaloominguga ning otsitakse inspiratsiooni nii standarditest, R’n’B-st kui ka kõigest sellest, mida nüüdismuusikal pakkuda on. Lauri Kadalipp Social Jazz on välja andnud albumi “Feels Just Right” (2018) ja EP “Live at Põhjala Factory” (2019).

„Oleme põnevil võimaluse ees mängida oma muusikat uuele kultuuriruumile. Muusika kõlab eri riikides kindlasti erinevalt, olles mõjutatud kohaliku riigi keelest, kuulajatest ja kultuurist,” selgitab Kadalipp. Ta lisab, et muusikute jaoks on uue kuulajaskonna leidmine 10-päevase tuuri esmane eesmärk.

Bändi jaoks on tegemist esmakordse rahvusvahelise kontsertturneega. Varem on esinetud mujal vaid korra, Soomes.

Kava:
16. november Berliin, klubi Kunstfabrik Schlot
20. november Brüssel, klubi Muntpunt Grand Cafe
21. november Marseilles, festival Jazz sur la Ville
22. november Pariis, festival Jazzycolors
23. november Caen, festival Les Boréales
26. november London, klubi 606 Club