Avaleht Seltskond Kontserdil “Viis kitarri” esineva Marten Kuninga sooviks on viia mediteerimine koolidesse, töökollektiividesse ja vanglatesse
Kontserdil “Viis kitarri” esineva Marten Kuninga sooviks on viia mediteerimine koolidesse, töökollektiividesse ja vanglatesse

Kontserdil “Viis kitarri” esineva Marten Kuninga sooviks on viia mediteerimine koolidesse, töökollektiividesse ja vanglatesse

Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval toimub 20. novembril kontsert „Viis kitarri“, kus musitseerivad Raigo Kaljus, Silver Siilak, Marten Kuningas, Rain Tunger ja Hanno Padar ning pakutakse teed.

„Kuna pu-erh-teel on oluline roll minu igapäevas, siis ma pikalt ei mõelnud, kui esinemiskutse tuli. See on omapärane viis, kuidas kontserti anda. Saan teha täpselt seda, mida teen koduski: laulda ja teed juua. Tavaliselt kontsertidel teejoomiseks ruumi ei ole,” ütles Kuningas, kes on viibinud nädal aega pimedas koopas, seltsiks ainult pu-erh ja natuke pähkleid. Kuninga sooviks on viia mediteerimine koolidesse, töökollektiividesse ja vanglatesse.

„Ütlen ausalt, et need esinejad seal on minu jaoks kõige lugupeetavamad kitarrimängijad, keda mina enda elus olen kohanud. Nende olemus ja muusika iseenesest on juba nii sügav, vaba, vahetu ja puhas, et kui need viis venda tulevad lavale, siis ma ise ka ei tea, mis juhtuma hakkab. Tegemist on teistsuguse täiesti spontaanse kontserdiga, kus viis meest hakkavad vaheldumisi oma loomingut jagama. Sealjuures joome ka pu-erh-teed, mis omakorda veelgi meie südameid avab. See kõik viib meid täiesti teise seisundisse, avades südameid ja siis te näete, mis kohapeal juhtuma hakkab,” lubas korraldaja Tiit Trofimov.

Hanno Padar on mees, kelle põhiväärtused on sirgjoonelisus ja läbinähtavus. Igapäevane töö on tal õppimine ülikoolis, kus ta lõpetab kevadel magistrantuuri religiooniuuringute ja teoloogia erialal. Selle kõrvalt on ta õpetaja Tartu Katoliku Hariduskeskuses.

Silver Siilak tegeleb igapäevaselt filmide ja videote valmistamisega ja fotograafiaga. Kitarr on tema jaoks meditatsioonivahend ja ka suhtlusvahend, millega anda edasi tundeid ja mõtteid ümbritseva ja seesoleva kohta. Teda kõnetavad mantrad, klassikaline muusika, spirituaalsem levimuusika: Rändaja, Peter Broderick, Krishna Das, Arvo Pärt jt.

„See üritus erineb tavalisest kontserdist ennekõike vestluspaneeli poolest, kus soovin inspireerida ja olla inspireeritud, jagada hoolivust ja armastust ning võtta vastu sama. Selle kontserdi loovad kõik, nii esinejad kui ka publik ja miks mitte ka midagi suuremat meist kõigist,” sõnas Rain Tunger.

Kontserdi jaoks proove ei tehta. Trofimov soovib, et kõik sünniks improvisatsioonis.

Piletid on müügil SIIN!