Avaleht Inimene Eesti Kooriühingu esimeheks valiti dirigent Raul Talmar
Eesti Kooriühingu esimeheks valiti dirigent Raul Talmar

Eesti Kooriühingu esimeheks valiti dirigent Raul Talmar

Raul Talmar
Foto: Vahur Lõhmus

17. juunil toimunud volikogul valiti Eesti Kooriühingu esimeheks suurte kogemustega koorijuht ja laulupidude dirigent Raul Talmar.

“Eesti on tugev koorilaulumaa ning Kooriühing on oma 37 000 liikmega Eesti suurimate mittetulundusühingute hulgas. Minu kätte usaldati suure ja hästitoimiva organisatsiooni juhtimine, mille arengu mootoriks saavad olla ainult avatus ja koostöö. Loodan väga, et muuhulgas kasvab meie koorimuusika nähtavus maailmas veelgi – meil on, mille üle uhkust tunda,” ütles Talmar.

Juhatuse liikmeteks valiti veel Janne Fridolin, Heli Jürgenson, Tõnu Kaljuste, Arvi Karotam, Aet Maatee, Peep Ratas, Aarne Saluveer, Ants Soots, Kaie Tanner ja Tonio Tamra.

Senine esimees Veronika Portsmuth soovis pühenduda senisest suuremal määral muusikale ja loometööle: õppe- ja õpetajatööle Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kooride arendamisele, südamelähedasele Põhjamaade kaasaegsele muusikale ning rahvusvahelisele koostööle.

Kooriühingu volikogu liikme, Peep Ratase sõnul tõdeti volikogul, et Veronika Portsmuth on toonud kooriliikumisse mitmel eri tasandil nooruslikku julgust ja värskeid mõtteid ning teda tänati tehtud töö eest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga