Avaleht Seltskond Telesaated ETV2 ekraanile jõuab uus saatesari “Magus molekul”
ETV2 ekraanile jõuab uus saatesari “Magus molekul”

ETV2 ekraanile jõuab uus saatesari “Magus molekul”

Septembrikuus jõuab ETV2 ekraanile uus saatesari “Magus molekul”, mida juhivad tuntud teadlane Aigar Vaigu ja Kahvliahvi kokakooli eestvedaja Merle Liivak.

Saatesarja eesmärgiks on inspireerida lapsi ja vanemaid koos teadust avastama ja süüa valmistama. “Oluline on lastes teadushuvi äratada võimalikult varakult. Köök on selleks üks käepärasemaid kohti,” leiab Vaigu. “Toiduvalmistamine ongi nagu põnev teaduseksperiment: koostisosi lisades ja muutes võime saada väga erinevaid tulemusi.”

“Valisime igasse saatesse maitsva retsepti, mida lapsed saaksid kodus järele teha,” selgitab Liivak. “Lisaks teeme toiduainetega põnevaid teaduskatseid ja uurime, miks mingid asjad juhtuvad.” Katseobjektideks on näiteks spagetid, muna, söögisooda ja mitmed muud toiduained.

Saatejuhtide sõnul pole saade vaid lastele, vaid ka nende vanematele ja miks mitte lausa vanavanematele. “Usume, et lastel on vaja köögielust osa saada ja perega koos aega veeta, toiduvalmistamine annab aga vanematele suurepärase võimaluse kõikvõimalikke seaduspärasusi – keemia, füüsika ja elu kohta üldse – lastele lõbusal moel selgitada,” kinnitavad nad.

Sari koosneb kuuest saatest, mis on järelvaadatavad ETV2 ja Lastejaam.ee veebilehtedel.