Avaleht Festival FILMID, MIS EI JÕUA KINOLEVISSE I Animatsioonifestival Animist Tallinn avalikustas võistlusprogrammid
FILMID, MIS EI JÕUA KINOLEVISSE I Animatsioonifestival Animist Tallinn avalikustas võistlusprogrammid

FILMID, MIS EI JÕUA KINOLEVISSE I Animatsioonifestival Animist Tallinn avalikustas võistlusprogrammid

18.-21. augustini Tallinnas esmakordselt aset leidva animatsioonifestivali Animist Tallinn võistlusprogrammi valiti 38 filmi, mis võistlevad kahes kategoorias: parim lühianimatsioon ja parim tudengi lühianimatsioon.

Programmi esitati 516 filmi 68 riigist. Festivali meeskond on väga positiivselt üllatunud, et laekus nii palju filme, kuigi festival toimub esimest korda.

“Võistlusprogrammidesse valitud filmide teemad peegeldavad hästi seda ruumi ja olukorda, kuhu filmide autorid on viimasel ajal tänu maailmas toimuvale sattunud. Nelja seina vahel aega veetes on nad mõtisklenud lapsepõlvetraumade üle, meenutanud kauneid puhkusemälestusi nii minevikus kui ka kujutlustes. Üheks läbivaks teemaks on sotsiaalse suhtluse igatsus, meeleheites ollakse valmis suhtlema kasvõi kodutehnikaga. Lahendusi ja rahu leitakse mere avaruses või kosmose kõiksuses,” ütleb programmijuht Kamila Kučíková.

“Iga programmi valitud film viib vaataja rännakule läbi erinevate lugude, mõtteviiside, kultuuride ja visuaalsete maastike. Lühianimatsioonis peegelduvad ilmekalt meie ajastu ideoloogilised, esteetilised ja tehnoloogilised suundumused. Need on filmid, mis ei jõua kinolevisse; parim viis neid avastada on festivalil. Programmis on filme Horvaatia, Taani, Prantsusmaa, Venemaa, Hiina, Poola, Kolumbia, Iraani, Ukraina ja teiste riikide tõelistelt animameistritelt,” sõnab Animist Tallinna kunstiline juht Priit Tender.

Animist Tallinn on uus iga-aastasena plaanitud rahvusvaheline animafestival, mis pakub publikule ülevaate viimase aja parimatest filmidest, väärtustab animatsiooni kui kunstiliiki, propageerib loovat mõtlemist ja aitab kaasa eesti animatsiooni levile. Festivalile on võimalik hoogu anda Hooandjas.