Avaleht Film Filmilindifestivali lühifilmiprogramm: “Karikakramäng”, Priit Pärn ja palju muud
Filmilindifestivali lühifilmiprogramm: “Karikakramäng”, Priit Pärn ja palju muud

Filmilindifestivali lühifilmiprogramm: “Karikakramäng”, Priit Pärn ja palju muud

Filmilindifestival toimub täpselt kuu aja pärast, 17. augustil Järva-Jaanis.

Rahvusarhiivi filmiarhiivi mänguline filmiprogramm alustab kontsertfilmiga “Ooperiball”. Nõukogude Liidu Televisiooni ja Raadio Komitee tellimusel Virve Aruoja 1974. aastal lavastatud muusikafilmis esitavad Estonia solistid, koor ja balletitantsijad teoseid maailmaklassikast Verdist Mozartini ja Straussist Tšaikovskini, andes ereda ülevaate tollasest ooperi muusikalis-lavalisest kunstist.

“Karikakramänguga” tuuakse ekraanile 1977. aastal valminud filmialmanahhi kolm lühifilmi: Peeter Urbla “Promenaad”, Toomas Tahveli “Salakütt” ja Peeter Simmi “Tätoveering”. 1970. aastate lõpupoole ja järgmise kümnendi alguses räägiti Eesti filmikunsti uuest lainest, mis sai alguse just “Karikakramängust”. Kogumikus, millest kahe filmi kunstiline juhendaja oli Andrei Tarkovski, oli operaatoriks andekas Arvo Iho.

Kinomuuseumi filmiprogrammi lõpetab täiskasvanutele mõeldud animafilmideseanss “Maskid langevad!”, kus saab selgeks (või jääb siiski selgusetuks?), kes on kes ja mis on mis. Vaatamisele tulevad: “Incipit vita nova” (Hardi Volmer, 1992), “Karl ja Marilyn” (Priit Pärn, 2003), “Ahviaasta” (Ülo Pikkov, 2003), “Setu vurle küüsis” (Aarne Vasar, 1993), “Kolmnurk” (Priit Pärn, 1982), “Labürint” (Mati Kütt, 1989), “Põrgu” (Rein Raamat, 1983).

Pikkadest filmidest on kavas Fellini legendaarne “La Strada” (1954) ja palju muud.