Avaleht Film FOTOD | Anu Saagim esitles liigutavat dokfilmi ”Naine”
FOTOD | Anu Saagim esitles liigutavat dokfilmi ”Naine”

FOTOD | Anu Saagim esitles liigutavat dokfilmi ”Naine”

5. märtsil toimus kinos Artis emotsionaalse dokumentaalfilmi ”Naine” esilinastus. Üritusele eelnes tervitusjook ooteruumides suupistetega. Saalis tegi filmile sissejuhatuse Anu Saagim, kellele film meeldis.

”Filmis oli väga palju naisi, kes vastasid esitatud küsimustele ausalt, avameelselt ja detailset. Samas oli väga palju neid, kes mõningatele kibedatele küsimustele vastata ei soovinud. Nendel hetkedel vaatad neid naisi ja mõistad täpselt, mida nad öelda soovivad, ilma et nad ühtegi sõna tegelikult ütleks,” selgitas Anu publikule.

Podcast’i ”Ausad mehed” eestvedaja Chris Kala oli üks vähestest meestest saalis, kes seda filmi vaatama oli tulnud. ”Mind üllatas kõige rohkem filmi juures selle professionaalsus. Vaatamata sellele, et ekraanil on enamjaolt poolteise tunni jooksul kaelast alates erinevate naiste näod, oli see film kaasahaarav ja väga huvitavalt üles ehitatud. Oli hetki, kus mul tahtsid pisarad tulla, oli hetki, kus sain naerda ja oli hetki, kus minus kerkis esile suur viha meeste vastu. Soovitan päriselt kõikidele, eelkõige meestele minna vaatama seda,” kirjeldas Chris värskeid emotsioone.

Filmis saavad sõna 2000 erinevat naist üle maailma 50 erinevast riigist, puudutades vaatajat oma lugudega, millest kumab läbi naiste sisemine jõud. Film näitab läbi erinevate naiste ausate üles-tunnistuste ka tumedamat, varjatud poolt, millest tihtipeale rääkida ei juleta ja osades kohtades isegi ei tohi.

„Naine“ on ülemaailmne filmiprojekt, mis hoolimata laiaulatuslikust skaalast pakub väga intiimse pildi nendest, kes moodustavad pool inimkonda. See on võimalus heita pilk ülekohtule, mille all naised kannatavad kõikjal maailmas, kuid ennekõike tahab film toonitada naiste sisemist jõudu ja nende võimet maailma muuta.

„Naine“ puudutab selliseid teemasid nagu emadus, haridus, abielu ja varanduslik iseseisvus, kuid ka menstruatsiooni ja seksuaalsust. Isiklikel kohtumistel põhinev linateos seab kokku sajad lood väga erinevatelt naistelt, kelle seas on näiteks nii riigijuhte, iluduskuningannasid, bussijuhte kui ka farmereid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga