Avaleht Muusika Ikevald Rannapi muusika värskendab rokimaalima šamanistlike ja folgilike elementidega
Ikevald Rannapi muusika värskendab rokimaalima šamanistlike ja folgilike elementidega

Ikevald Rannapi muusika värskendab rokimaalima šamanistlike ja folgilike elementidega

Ikevald Rannapi teine album “Modern Mythology” on energiline ja modernne rokkalbum, millel on šamanistlikud ja folgilikud elemendid. Album räägib kartmatusest ja soovist edasi liikuda ning on loodud inimestele, kes julgevad tänapäeva reaalsusele otsa vaadates naeratada ning kogu selle pöörasuse juures end hästi tunda.

Album räägib kartmatusest ja soovist edasi liikuda ning on loodud inimestele, kes julgevad tänapäeva reaalsusele otsa vaadates naeratada ning kogu selle pöörasuse juures end hästi tunda.

Ikevald Rannap ja Peter Napoliello. Foto: Erakogu

„Meil on vaja julgust ja inspiratsiooni rohkem kui kunagi varem, et elada täiel rinnal – olla rõõmus ja kartmatu – ning võtta vastu see elu müsteerium, kõikide oma pahede ja rõõmudega,” selgitab Ikevald muusika loomislugu.

Meil on vaja julgust ja inspiratsiooni rohkem kui kunagi varem, et elada täiel rinnal – olla rõõmus ja kartmatu – ning võtta vastu see elu müsteerium, kõikide oma pahede ja rõõmudega.

Ikevald on aastaid rännanud mööda maailma ning tänaseks elanud viies riigis. Igas kohas on tal olnud midagi õppida. Himaalaja mägedes, jätsid talle sügava mulje meditatsioonimeistrid. Sellised elurännakud on õpetanud leidma juuri enda sees ning ammutama energiat. On raske järgmisena toimuvat ette näha, sest elul on alati mingi üllatus varuks. „ Kõik võib vägagi kiiresti muutuda – pole täpselt teada, mis juhtub homme, nädala või isegi kolme kuu pärast. Seetõttu olen hakanud praktiseerima oleviku nautimist, sest ainuke kindel asi on praegune hetk ja tingimused, mis seda ümbritsevad,” arutleb Ikevald oma uue albumi inspiratsiooni
osas.

Foto: Ikevald MM cover

Album on salvestatud koos bändikaaslastega Oskar Malleus, Valdur Viiklepp, Sten Loov, ning selle on kaasprodutseerinud Metsatöllu trummar Tõnis Noevere.

Külalismuusikuid on nii kodumaalt, Soomest, Ameerikast kui Taanist; sealhulgas isa Rein Rannap ja tuntud Soome rokkmuusik Asim Searah.

  • Albumi esitluskontsert toimub juba sel kolmapäeval (1.11) Vatican Tallinnas ning järgmine laupäev (11.11) Kopenhaagenis Drop Inn-s.