1. Avaleht
  2. Festival
  3. Juba sel nädalavahetusel toimub linnafestival SUME
Juba sel nädalavahetusel toimub linnafestival SUME

Juba sel nädalavahetusel toimub linnafestival SUME

Suvine kogupere linnafestival SUME toimub juba sel nädalavahetusel, laupäeval ja pühapäeval,  Tallinnas, Kadrioru pargis. Järjekorras kolmas festival on sümbioos ilusatest vaadetest ja kaunist kunstist, kõrvupaitavatest helidest ning meeliülendavatest maitsetest. Suvise muusikaürituse peaesinejateks on Tom Odell (UK) ning Elderbrook (UK). Eesti artistide nimekirjast on publikule tuttavad näiteks nublu, Rita Ray ja Lexsoul Dancemachine.

2023. aasta SUME Festival on eriline just seetõttu, et lisaks kvaliteetsele muusikale nii Eestist kui välismaalt, on rõhku pandud ka kunstiinstallatsioonidele ning maitseelamustele, mida kureerivad tuntud oma-ala spetsialistid. Festivali põnevad maitseelamused toob rahvani tippkokk Joel Ostrat. Esindatud on kergemad ja toekamad taimetoidud, kodumaa parim tänavatoit, suupisted suviseks piknikuks, suuremad ampsud grillilt, Belgia vahvlid ning rikkalik kondiitri- ja magusatoodete valik. Sellele kõigele annavad lisafunki käsitöökokteilid, hinnatud Nautimuse veinid ning kvaliteetne kohv.

Festivalil on kokku kaks lava – pealava ning B-lava. Muusikalisest menüüst leiab menukaimad kodumaised artistid kui ka laias maailmas karjääri teinud välismaised suurnimed.

Suurbritannia hõbehääl Tom Odell tõusis karjääriredelil kiirelt 2013. aastal kui ilmus tema debüütalbum “Long Way Down”. Tema üks singlitest “Another Love” on end juba 10 aastat kuulajate südames hoidnud. Viimati tõusis laul taaskord edetabelitesse pärast sõjategevuse algust Ukrainas, kui seda sotsiaalmeedias palju jagati – lugu on saanud südamlikuks ja lootusrikkaks soundtrack’iks keerulistel aegadel.

Elderbrook on inglise laulja, laulukirjutaja ning elektrioonilise muusika produtsent. Elderbrooki kõige tähelepanuväärsemaks looks on “Cola” koostöös CamelPhat’iga, mis on 2018. Aastal pälvinud ka tantsumuusika kategoorias parima loo Grammy-nominatsiooni. Et Elderbrook on multiinstrumentalist, leiab tema muusikast ainulaadseid helisid, erinevaid mõjutusi ning dimensioone.

Kodumaistest artistidest astuvad publiku ette Rita Ray, nublu, Lexsoul Dancemachine, Anett, Gram-Of-Fun, Meelik, EiK, Funk Embassy ja Tiks DJ-d, Maris Pihlap, SILKY STEPS ja Yasmyn. SUME Festivali ajakava on nähtaval festivali koduleheküljel.

Lisaks sellele toimub laupäeval, 29. juulil Patarei merekindluses SUME Festivali ametlik järelpidu, kus astuvad üles Sander Mölder, Bombossa Brothers, Maris Pihlap, Joshua Stephenz, Peeter Ehala ja Henrik Ehte. Eelmüügipiletid ja lisainfo on saadaval SUME Festivali koduleheküljel.

Head Uudised GoodNews