Avaleht Seltskond Telesaated Kanal 2 saates „Õhtu!“: Sander Rebane räägib oma võitlusest elu eest
Kanal 2 saates „Õhtu!“: Sander Rebane räägib oma võitlusest elu eest

Kanal 2 saates „Õhtu!“: Sander Rebane räägib oma võitlusest elu eest

Täna kell 21:30 on „Õhtu!“ stuudios külas Endla teatri näitleja Sander Rebane ja räägib esimest korda avalikult kuidas ta sel sügisel kümme päeva järjest haiglas elu eest võitles.

Foto: Erakogu

Tuntud näitleja Sander Rebane sai puugihammustuse tagajärjel nii puukborrelioosi kui ka entsefaliidi. Mõlemal haigusel võivad juba eraldi võttes olla väga rasked tagajärjed, aga kui need korraga üht inimest tabavad, siis satub inimene tihti kriitilisse seisu. Rebane räägib täna „Õhtu“ saates kuidas ta puugihammustuse tagajärjel kümme päeva elu ja surma vahel pendeldas.

Foto: Erakogu

Sooja ilma tõttu hakkasid puugid tänavu pesitsema varem ja liikusid aina enam metsadest linnaruumi. Tervise Arengu Instituudi uuringu andmetel kannab Eesti linnade rohealadel iga kolmas puuk borrelioosi nakkust. Seetõttu ei pea nakatumiseks enam käima metsas, vaid puugihammustus võib inimesi tabada ka keset linna. Nii varajane pesitsemise algusaeg ja laialdane levik on erakordne. Terviseameti andmetel on seisuga 05.11.2023 registreeritud puukborrelioosi juhtumeid 41% rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ja puukentsefaliidi juhtumeid on 46% rohkem võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

  • Näitleja Sander Rebane räägib puugihammustuse kurbadest tagajärgedest saates „Õhtu!“ täna kell 21:30 Kanal 2-s.