Avaleht Film Kaugliinibussides näeb filmifestivali eriprogrammi
Kaugliinibussides näeb filmifestivali eriprogrammi

Kaugliinibussides näeb filmifestivali eriprogrammi

Filmifestival „Kino maale 2021” toob tänasest kuni 24. oktoobrini Go Busi kaugliinibussidesse eriprogrammi, mille kavas on 10 lühifilmi Norra filmiloojate loomingust.

Festival jõuab ratastele kümnes bussis liinidel Tallinn-Haapsalu, Tallinn-Kuressaare, Tallinn-Pärnu, Tallinn-Kärdla, Tallinn-Rakvere, Pärnu-Tartu, Tallinn-Valga ja Kuressaare-Tartu.

„Go Busi seob festivaliga pikaajaline koostöö, mille mõte on tuua tipptasemel  filmikunst mugavalt kätte neile, kel pole aega või võimalust kinosaali külastada. Bussifilm on heaks näiteks, et festivali programmi saab edukalt nautida ka sõidu ajal. Reisijad on hea võimaluse igal sügisel rõõmuga vastu võtnud,“ sõnas Go Busi kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov.

Tänavu on festivali fookuses Norra filmikunst. „Tegu on peamiselt maapiirkondadele suunatud filmifestivaliga, mille programme näitavad tasuta mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti. Kaugliinibussides tuleb linastumisele kogu perele mõeldud lühifilmikava, kust põnevat avastamist leiavad nii noored kui ka eakamad reisijad,“ sõnas Indrek Jurtšenko.

Festivali korraldavad Tapa vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts ja peakorraldajana Indrek Jurtšenko.