1. Avaleht
  2. Muusika
  3. KUULA I Genialistid andsid välja loo “Uus naine”
KUULA I Genialistid andsid välja loo “Uus naine”

KUULA I Genialistid andsid välja loo “Uus naine”

Legendaarne Eesti ansambel Genialistid andis täna välja loo „Uus naine“, mis jõuab kuulajateni 17 aastat peale selle salvestamist.

Genialistide laulja Ivar Põllu sõnul on lugu salvestatud 2006. aastal ning pidi ilmuma ansambli 2007. aasta heliplaadil. „Kuna Genialistid läksid 2006. aasta lõpus loomingulisele puhkusele, jäid toona salvestatud laulud riiulile õiget hetke ootama,“ ütles Põllu.

„Et üks Genialistide tuntumaid laule oli 1999. aastal ilmunud „Naine“, siis on sümboolne, et 2023. aastal, pärast 17 aastat riiulil seismist, saab värskelt miksituna kuulamisküpseks “Uus naine”. Otsustasime pärast pikka puhkust lõplikult Genialistidega lõpetada, aga teeme seda korralikult, lõpetame kõik pooleli jäänud asjad. Kõige viimaseks jääv kontsert toimub 5. juulil Tartu lauluväljakul, kus esitame nii vanemat kui ka riiulisse pandud materjali nagu „Uus naine“,“ rääkis Põllu.

Otsustasime pärast pikka puhkust lõplikult Genialistidega lõpetada, aga teeme seda korralikult, lõpetame kõik pooleli jäänud asjad.

Eesti suurima piletimüügikeskkonna Fienta juhi René Lasseroni sõnul on Genialistidel väga lojaalne fännibaas, sest nende muusikaga kasvas üles terve põlvkond eestlasi. „Järgmisel suvel toimuvale kontserdile on pileteid ostetud ette Eesti artisti kohta tavatult vara ja tuhandeid. Ei mäletagi, et mõne teise Eesti bändi kontserdi vastu oleks viimastel aastatel nii suur huvi olnud. Ligi pooled piletid on pool aastat ette välja müüdud, mis on kohalikus mõõtmes võrreldav suurte rahvusvaheliste staaridega,“ ütles Lasseron.

Genialistide loo „Uus naine“ sõnad ja muusika kirjutas Feliks Kütt ning miksis ja masterdas 2023. aastal Erko Laurimaa. Video on monteeritud 2005. aasta Genialistide kontsertülesvõttest.

Kuula Genialistide laulu „Uus naine“! 

Head Uudised GoodNews