1. Avaleht
  2. Seltskond
  3. Lisatud TOP 10 lugu! Tallinnasse tuleb maailma parim flamenkokitarrist Jesse Cook
Lisatud TOP 10 lugu! Tallinnasse tuleb maailma parim flamenkokitarrist Jesse Cook

Lisatud TOP 10 lugu! Tallinnasse tuleb maailma parim flamenkokitarrist Jesse Cook

JesseCook17
Jesse Cook tuleb Tallinnasse koos ansambliga ning tema kontsert toimub teatrikeskuses Vaba Lava

22. märtsil tuleb Tallinnasse uue flamenkostiili eredaim esindaja Jesse Cook koos ansambliga ning tema kontsert toimub teatrikeskuses Vaba Lava. Kitarristi on tänapäeval loetud üheks eriti silmapaistvaks figuuriks “nuevo flamenco” muusikamaailmas. Ta kombineerib enda töödesse elemente flamenko rumbast, jazzist ja paljudest teistest maailma muusikastiilidest.

Jesse Cook pälvis ajakirja Acoustic Guitar Magazine parima flamenkokitarristi hõbedase autasu. Kuldse autasu sai muidugi mõista tema nüüdseks juba meie seast lahkunud iidol Paco de Lucia ning pronksi Vincente Amigo. Jesse Cook on ka kolmekordne Kanada Smooth Jazz autasu saaja kategoorias “Aasta kitarrist”.

JesseCook07
Jesse Cook on kolmekordne Kanada Smooth Jazz autasu saaja kategoorias “Aasta kitarrist”

Jesse loomingu arengul on eriline roll Lõuna-Prantsusmaa Camargue’i piirkonnal, täpsemalt Arles’i linnal, kus elas tema pensionil olnud kinorežisöörist isa viimased 10 aastat oma elust. Paljud koolivaheajad said Jessel veedetud seal, jalutades mustlastest täidetud tänavatel, imbudes läbi sealsest atmosfäärist ja kuulates naabruses elava flamenkoansambli Gipsy Kings solisti Nicolas Reyesi.

JesseCook14
Jesse loomingu arengul on eriline roll Lõuna-Prantsusmaa Camargue’i piirkonnal

Jesse sündis Pariisis 1964. aastal ja hakkas juba kolmeaastaselt mängukitarri plõnnima, püüdes matkida kitarristi Manitas de Plata miimikat, kes samuti Camargue`is elas. See mustlaskitarri legend, kes saavutas tuntuse tänu oma sõprusele Picassoga, jättis noorele Jessele kõige sügavama mulje. Peale vanemate lahkuminekut kolis noormees koos ema ja õega Kanadasse, ema sünnipaika. Peatselt avastas ema oma poja muusikaande, mis iseenesest mõista päädis õpingutega Eli Kassneri kitarriakadeemias.

JesseCook21
Jesse sündis Pariisis 1964. aastal ja hakkas juba kolmeaastaselt mängukitarri plõnnima

“Minu kohta kasutati lapsepõlves tihti väljendit “virtuoosne”,” meenutab Jesse. “Kindlasti ei olnud ma üks neist, kes klammerdus lava külge ja erutas masse. Olin liiga distsiplineerimatu ja ei korranud kunagi ülesantud arpedžot. Mängisin alati seda, mida tahtsin mängida. Õppisin kiiresti ja seejärel nautisin seda.”

JesseCook03
Olin liiga distsiplineerimatu ja ei korranud kunagi ülesantud arpedžot. Mängisin alati seda, mida tahtsin mängida.

Isakodu vabas õhkkonnas toimunud musitseerimised ja osalemine iga-aastasel mustlasmuusika festivalil Saintes-Maries-de-la-Mer`is aitasid Jessel meisterlikkust lihvida. Arles ja ema prantsuse maakodu erinesid Torontost nagu öö ja päev. Seal jätkas ta klassikalise ja džässkitarri õpinguid kõige prestiižsemates muusikakoolides, mida ta hiljem unustada püüdis, sukeldudes mustlasmuusika traditsioonidesse, mida antakse kirja panemata edasi põlvest põlve.

JesseCook02
Jessel on tohutu hulk rahvusvahelisi auhindu, kuid see teda ei innusta. Just kontsertidel esinemine paneb vere kiiremini käima, sealjuures on ta alles oma tee alguses.

See vastuoluline kahetine kogemus, mille tulemuseks on muusikalise maitse mitmekülgsuses, sai hiljem heldelt tasutud. See kogemus väljendub selgelt ja jätkuvalt kires uurida ja ühildada, mis on aidanud luua seda heli ja veendumust, mida ta praegu lavalt edasi annab. Cook on salvestanud kaheksa stuudioalbumit ning läbi sõitnud kogu maailma, tutvudes maailma muusikatraditsioonidega, mida ta on põiminud oma kordumatusse stiili, mida ta ise nimetab flamenko rumbaks. Lisaks väljamüüdud kontsertidele ja osalemisele mainekatel festivalidel on Cook esinenud soojendusesinejana sellistele tähtedele nagu B. B. King, Ray Charles ja Diana Krall.

Jessel on tohutu hulk rahvusvahelisi auhindu, kuid see teda ei innusta. Just kontsertidel esinemine paneb vere kiiremini käima, sealjuures on ta alles oma tee alguses.

Piletid Jesse Cook kontserdile on müügis Piletilevis!

Kuula TOP 10 Jesse Cook lugu!

Jesse Cook – Dance of Spring (Live at Metropolis)

Jesse Cook – Flamenco Arabe

Jesse Cook – Luna Llena (Live at Metropolis)

Jesse Cook’s – Havana

Jesse Cook – Cafe Mocha

Jesse Cook – Baghdad (Live)

Jesse Cook – Fall at Your Feet

Jesse Cook – Rattle and Burn Live

Jesse Cook – Rain (Live at Metropolis)

Jesse Cook – Mario Takes a Walk

Head Uudised GoodNews