Avaleht Film Näha saab EKA-s valminud värskeid multifilme viielt noorelt autorilt
Näha saab EKA-s valminud värskeid multifilme viielt noorelt autorilt

Näha saab EKA-s valminud värskeid multifilme viielt noorelt autorilt

Staapli 3 galerii ootab kunstikohvikusse ja galeriisse nautima kodumaiseid lennukaid animatsioone. Värskeid filme viielt noorelt autorilt saab galeriis vaadata 31. detsembrini.

Anu-Laura Tuttelberg töötab vabakutselise animarežissöörina, loob animatsioonistuudiotele lavakujundusi ja õpetab Eesti Kunstiakadeemias nukufilmide loomist. “Talv vihmametsas” on sürrealistlik animafilm troopilises vihmametsas, kus segunevad Mehhiko loodus, keraamilised sürreaalsed olendid, eesti muusika ja troopilise vihmametsa ja põhjamaise looduse hääled.

Teresa Baroet on Portugali animatsioonikunstnik, kes tegeleb ka fotograafiaga. Ta on omandanud Londonis fotograafia bakalaureusekraadi ja lõpetanud hiljuti Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni magistriõppe. Näitusel on võimalik vaadata tema filmi “Cante”. Anonüümne mees, kes on üksinda steriilses kontorikeskkonnas, tajub enda eksistentsi traditsiooniliste laulude kaudu. Mees teostab monotoonseid ja mõttetuid igapäevatöid ja ühiskonna rituaale Cante Alentejano pärimuslike laulude saatel.

Noam Sussman on Torontost pärit 2D-animatsioonikunstnik, illustraator ja filmitegija. Film “Dream Cream” jutustab loo eakast paarist, kes on sõltuvuses psühhedeelsest näokreemist.

Hung Huei Jen Red on animafilmilavastaja, kes keskendub stop-motion-animatsioonile. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 2019. aastal animatsiooni magistrikraadiga. Elu absurdsusi ja meelepaha otsides loob ta sarkasmi ja huumori alatooniga veidraid lugusid ja tegelasi. Filmis “Gorilla in the Washing Machine” tegelevad loomad hilisõhtul järve ääres mõnusa kevadise tuule käes oma asjadega. Lõpuks mõned neist kohtuvad, klapivad omavahel hästi ja alates sellest ajast joovad nad teed ja teevad rõõmsalt koos kleepuvat riisi.

Auden Lincoln-Vogel on Ameerika animatsioonikunstnik ja eksperimentaalfilmide looja. Tema jutustavaid animatsioone, täiendatud kinoetendusi ja eksperimentaalfilme on näidatud Euroopas, Aasias ja Ameerikas. Filmis “Zorg II” rändab Maale tulnukas lootuses näidelda ulmefilmis.