Avaleht Film Narvas linastub film muulasteks peetavate naiste tõketest Kreekas
Narvas linastub film muulasteks peetavate naiste tõketest Kreekas

Narvas linastub film muulasteks peetavate naiste tõketest Kreekas

Juunikuu kahel nädalavahetusel saab Narva kunstiresidentuuri kinosaalis näha Piibe Kolka kureeritud filmiprogrammi “Sa jooksed. Igaüks on auklik”.

5. juunil linastub Christina Phoebe täispikk dokumentaalfilm “Amygdaliá” (2019), millele järgneb veebis vahendatud vestlus autoriga. Phoebe on multimeedia- ja etenduskunstnik, filmitegija, kirjanik ja uurija. Ootamatud kohtumised diasporaades on tihti kesksed tema loomingus, mis uurib mälu, keelt, piire ja kuuluvust. Ta elab Ateenas.

20. juunil linastub viiest lühifilmist koosnev programm, milles kajastuvad igapäevased võnkumised: töötamiste, tajumiste, muundumiste ja püsimajäämiste rütmid. Autorid on Laura Cemin, Zheng Yuan, Hira Nabi, Sky Hopinka ja Nathaniel Dorsky.

Mõlemad filmiprogrammid kaasnevad näitusega “Taganemisteeta. Kohaloluharjutus”.

Piibe Kolka (1986) on filmitegija, -vaataja ja kunstnik, keda huvitab filmi kui suhteliselt noore kunstivormi hargnev potentsiaal ja segunemine teiste kunstivormidega. Teda huvitab kunstnikufilm kui isiklik ja avastav praktika, milles on ruumi eksperimentidele ja mis samas uurib filmivormi audiovisuaalset, ajalist ja rütmilist eripära. Ta on töötanud New Yorgis dokumentaalide ning mängu- ja kunstnikufilmide operaatori ja monteerijana.