Avaleht Galerii Onu Eskimo tähistab täna Tartus oma 104. sünnipäeva
Onu Eskimo tähistab täna Tartus oma 104. sünnipäeva

Onu Eskimo tähistab täna Tartus oma 104. sünnipäeva

Foto: Jaana Järveoja
Foto: Jaana Järveoja

Onu Eskimona tuntud legendaarne jäätisetööstur ja vanim eesti ettevõtja Evald Rooma sai täna 104aastaseks. Väärika tähtpäeva puhul olid Evald Roomat õnnitlema tulnud nii kauaaegsed tuttavad kui ka Tartu linna esindajad koos linnapea Urmas Klaasiga. Õnnesoove ja jäätiseid jagasid ka Onu Eskimo jäätiseretsepte ja -pärandit edasikandva kodumaise jäätisetööstuse Balbiino esindajad juhataja Kaido Salurand ning turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

„Onu Eskimot iseloomustab vaieldamatult kõige paremini sõna „legendaarne“. Alati heatujuline ja särasilmne Evald pole mitte ainult eeskujuks oma positiivsuse ja vitaalsusega vaid ka oma ärieetika ja põhimõtete kaudu, mida ta meie rõõmuks alati meenutab. Evaldi lihtsad tõed, et tooraine peab olema parim ning toode värske, kehtivad ka meil Balbiinos. Evald on osanud südamega äri ajada ning see ongi tema edu suurim saladus,“ ütles Balbiino juhataja Kaido Salurand.

„Tagasivaatavalt võin ma seda öelda, et jäätised ja nende valmistamine on olnud minu elu suurim kirg. Ma ei keela kunagi endale päevas ühte külma maiustust ning külaliste jaoks hoian alati Onu Eskimo jäätiseid külmkapis varuks. Mu meele teeb rõõmsaks, et sain täna omanimelisi jäätiseid süüa koos nii paljude heade inimestega, kes mind kaugemalt ja lähemalt õnnitlema on tulnud,“ ütles eakas jäätiselegend Evald Rooma ja lisas tervisetoostiks soovi: „Peaasi, et kõigil oleks hea!“

Onu Eskimo sünnipäeva puhul pakkus Balbiino Jätsiabi Onu Eskimo kodu juures linnaelanikele tasuta jäätist.

„Oleme Balbiinos uhked ja tänulikud, et saame Onu Eskimo pärandit hoida ja ka tulevastele põlvedele edasi kanda. Meie Onu Eskimo jäätiste müügiedu on suur ja kõik nii banaani-, vanilli- kui ka vaarikamaitselised koorejäätised on palavalt armastatud. Eelmisel suvel avasime Onu Eskimo kaasabil ka jäätisemuuseumi, mis tutvustab väikestele ja suurtele huvilistele masinaid ja tehnoloogiat, millega Evald Rooma omal ajal Eesti jäätisetööstusele aluse pani,“ ütles Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

Evald Rooma sünnipäeva puhul jagab Balbiino Tartu Kaubamaja Onu Eskimo jäätisekohvikus õhupalle ja lisab omalt poolt topeltportsu jäätisepalle. Tartu Kaubmaja remondi tõttu on jäätisekohvik ajutiselt 0-korrusel Toidmaailma juures.

AS Balbiino on suurim kodumaine jäätisetootja ning ainus Eesti jäätisetootja, kellel on BRC toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat. AS Balbiino põhineb 100% Eesti kapitalil, kuulub NG Investeeringute gruppi ja annab tööd enam kui 200 inimesele. Lisaks jäätise tootmisele tegeleb AS Balbiino külmutatud ja jahutatud toodetega. AS Balbiino impordib ja vahendab külmutatud köögivilju, marju, kulinaariatooteid, kala ja liha.

VAAT GALERIID!
Fotod: Jaana Järveoja

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga