Avaleht Inimene PALJU ÕNNE! Täna antakse Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium üle tantsujuht Linda Pihule
PALJU ÕNNE! Täna antakse Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium üle tantsujuht Linda Pihule

PALJU ÕNNE! Täna antakse Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium üle tantsujuht Linda Pihule

Linda Pihu
Linda Pihu

Ullo Toomi Fondi halduskogu otsusega saab 2015. aasta Ullo Toomi nimelise rahvatantsustipendiumi tantsujuht Linda Pihu väljapaistva tegevuse eest rahvatantsu edendamisel ja lastel tantsuarmastuse kujundamisel. Ullo Toomi stipendium on kõrgeim rahvatantsuliikumise preemia, millega tunnustatakse laureaati tantsutaadi mõtte ja mälestuse elavana hoidmise eest. Stipendium antakse Linda Pihule pidulikult üle täna, Ullo Toomi 113. sünniaastapäeval kell 12.00 Tallinna Lillepaviljonis.

Ullo Toomi halduskogu esimehe Ilma Adamsoni sõnul on 14. september rahvatantsijatele mitmetähenduslik päev. “Igal aastal meenutame tänulikult sellel päeval oma armastatud tantsutaat Ullo Toomit, kes on meile pärandanud ei rohkem ega vähem, kui tantsupeo traditsiooni oma tänapäevasel kujul. Just Toomi oli see, kes muutis rahvatantsu populaarseks üldrahvalikuks harrastuseks ja tegi sellest nii tantsijatele kui pealtvaatajatele nauditava kunstiliigi,” rõhutab Adamson. “Sellest, et tema käidud teed ealeski ei rohtu, annab tunnistust ka tänavuse Toomi preemia laureaadi, Linda Pihu tegevus. Linda on juba aastakümneid oma põhitöö kõrvalt klassiõpetajana koolis edukalt ja tõelises Toomi vaimus hoolitsenud tantsu taimelava eest, juhendades laste-, noorte- ja täiskasvanute rahvatantsu- ja võimlemisrühmi.” lisab Adamson.

Linda Pihu on olnud lasterühmade üldjuht noortepidudel 1993, 1997, 2002, 2007 ja assistent 1987, 2011. Üldtantsupidudel liigijuht 2004, 2009, assistent 1999 ja 2014. Ta on olnud lektoriks Rahvakultuuri Keskuse poolt korraldatud kursustel ja seminaridel. Tema pühendunud tantsutegevust on hinnatud 2011. aastal Niina ja Alfred Raadiku stipendiumiga kooli tantsuõpetajale.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga