Avaleht Film Rulafilmi eellinastus toimub koostöös Simple Sessioniga
Rulafilmi eellinastus toimub koostöös Simple Sessioniga

Rulafilmi eellinastus toimub koostöös Simple Sessioniga

Kaks korda Oscarile kandideerinud Jonah Hill istus lavastajatooli, et teha nostalgiline film “Mid90s” ’90ndate keskel kasvanud rulatajatest.

Film viib suvisesse Los Angelesse, kus 13-aastane Stevie (Sunny Suljic) satub vaimustusse rulatajatest, hangib laua ning asub uute sõprade seltskonnas kodukandi tänavaid ja parke vallutama. See oli aeg, mil telekast vaadati ninja-kilpkonni, nutitelefonid olid kauge tulevik ja igas peres polnud arvutitki. Kohtuti sõpradega, kakeldi vendade-õdedega ja astuti vastu võimukandjatele. Hilli jaoks oli see teismeliseiga, mil ta kuulas räppi ja tahtis saada samasuguseks lahedaks Los Angelese rulatajaks. “See film tuleb otse mu südamest,” on koomikust režissöör öelnud.

Nostalgilise õhustiku loob filmi muusika: Nirvana, Morrissey, The Pixies, hiphopi-iidolid Wu-Tang Clan ja Nas. Kuna muusikateoste autoriõiguste ostuks polnud filmitegijatel piisavalt raha, pöördus Hill isiklikult artistide poole ja küsis laulude kasutamiseks luba. “Kõigepealt võtsin ühendust Morrisseyga. Arvasin, et kui tema on nõus, küll siis on teised ka. Ta vastas väga kenasti ja soovis mulle edu sõnadega, et ei suuda ära oodata, millal “Mid90s” ekraanidele jõuab. Ma oleks peaaegu istuli kukkunud! Ta ütles “Mid90s”, minu filmi pealkirja!” rääkis Hill ajakirjale Vogue. Lisaks leiab filmi heliribalt neli originaallugu, mille autoriteks “Sotsiaalvõrgustiku” eest Oscari võitnud Trent Reznor ja Atticus Ross.

Hill, kes soovis näidata autentset rulatajate atmosfääri, suundus kaasprodutsendi ja rulataja Mikey Alfrediga näitlejate otsinguil esmalt rulaparkidesse. Noorte rulatajate hulgas oli ka Suljic. Näinud tollal 11-aastast poissi Yorgos Lanthimose “Püha hirve tapmises”, oli Hill kindel, et on leidnud oma peaosalise. Kamba liidrit kehastab professionaalne rulataja Na-Kel Smith, kes muusikuna on koostööd teinud ka räppar Tyler the Creatoriga. Lisaks rulatajatele teevad filmis kaasa Lucas Hedges (Oscari-nominatsioon filmiga “Manchester by the Sea”) ja Katherine Waterston (“Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd”).

Filmi eellinastus toimub 5. juunil Artises koostöös Simple Sessioniga.