1. Avaleht
  2. Melu
  3. Selgusid Beach Grind 2024 esimesed suured artistid!
Selgusid Beach Grind 2024 esimesed suured artistid!

Selgusid Beach Grind 2024 esimesed suured artistid!

Suve oodatuim muusikafestival Beach Grind toimub sel suvel üheteistkümnendat korda ning leiab aset 12.–13. juulil loomulikult Pärnus. Esimesse avalikustatud esinejate nimistusse kuuluvad sellised suurnimed nagu Marshmello (USA), Oliver Tree (USA) ja Chase & Status (UK). Veel täienevasse esinejate nimekirja kuuluvad ka näiteks Venbee (UK), Metrik b2b Grafix (UK), 5MIINUST & Puuluup, nublu & Mikael Gabriel, NOËP ning paljud teised suured nimed piiri tagant ja kodumaalt.

Eelmisel aastal külastas Beach Grindi rekordarv inimesi. Et festival on iga aastaga paisunud aina suuremaks, saab 2024. aasta festivalist samuti võimasaim siiani. Suve üks oodatuimaid muusikasündmusi toimub Pärnu rannapargis ning Villa Ammende aias. Publikut rõõmustavad eelmisest aastast festivalifännile meelde jäänud kolm lava.

Lisaks pealavale ning Grindi lavale, tegi eelmisel aastal festivalidebüüdi house -ja techno-muusikale pühendatud lava Villa Ammende hoovis. Tegemist oli kindlasti festivali ühe maagiliseima paigana, kus kulgeda. Selgi aastal ootab Ammende lava muusikahuvilisi nautima.

“Nagu ikka, siis Beach Grind tuleb ka sel aastal veelgi võimsam. Eriti võimas on see, et sel korral esinevad Beach Grindi kaks peaesinejat Eestis esmakordselt. Muidugi ei saa ka mainimata jätta, et üllatusi on oodata veelgi,” kommenteerib Kaarel Sein, üks festivali korraldajatest, vihjates sellele, et esinejate nimekiri täieneb veel edaspidi väga vingete üllatustega.

Sel aastal kostitab Beach Grind oma fänne eriti võimsalt, sest üheks peaesinejaks on Grammyle kandideerinud ja vahukommikujulise maski järgi tuntud muusikaprodutsent Marshmello. Tema platvormidel on üle 55 miljoni igakuise kuulaja ning tegemist on ühe kuulsaima elektroonilise muusika tegijaga kogu maailmas. Marshmello esineb juulis esimest korda Eestis.

Marshmello kuulsaimate lugude sekka kuuluvad näiteks “Happier” (ft Bastille) ning “Wolves” (ft Selena Gomez). Marshmello on edetabelite tippu jõudnud koostöös väga paljude teistegi maailmakuulsate artistidega nagu Juice WRLD, Halsey, Khalid, Demi Lovato, Kane Brown, Jonas Brothers, Anne-Marie ja paljud teised.

Lisaks leiab väga oluliselt kohalt line-up’is ka Ameerika muusiku Oliver Tree, kes samuti pole Eestit varem väisanud. Tree on tuntud oma kütkestavate videote, erinäolise isiksuse, sisekaemusliku lüürika ning erinevate muusikažanrite miksimise poolest. Ta pälvis tähelepanu oma 2016. aasta debüütsingliga “When I’m Down”, mis tutvustas hästi tema eklektilist kõla. Kinnitanud koha muusikamaastikul, sai ta veelgi tuntumaks selliste lugudega nagu “Life Goes On” ja “Miss You” (ft Robin Schulz).

Chase & Status, juba kodumaisele publikule teadatuntud legendaarne elektroonilise muusika duo, tuleb suvel tagasi Eestisse, et festivalipublikule Pärnu rannapargis korralik kräu korraldada. Märtsis astub Chase & Status üles ka tänaseks juba väljamüüdud saali ette Kultuurikatlas, et tähistada Grindi sünnipäeva.

Beach Grindi publikut rõõmustavad 2024. aastal Marshmello (USA), Oliver Tree (USA), Chase & Status (UK), Venbee (UK), Bou (UK), Cassö (UK), 5MIINUST & Puuluup, nublu & Mikael Gabriel, NOËP, Metrik b2b Grafix (UK), Bedwetters, Arop, Bombossa Brothers, Ollie, An-Marlen & Boipepperoni, WATEVA, Siimi, Jozels, Majestim, Merike Rundu, Another Bald One ja Lill. Beach Grind 2024 järgmised artistid avalikustatakse kevadel.

Festivalipääsmed tulevad müügile Beach Grindi kodulehele esmaspäeval, 4. märtsil kell 10.00.

Lisainfot festivali kohta leiab SIIT.

Head Uudised GoodNews