Avaleht Seltskond Sellel pühapäeval selguvad “Klassikatähed 2014” finalistid
Sellel pühapäeval selguvad “Klassikatähed 2014” finalistid

Sellel pühapäeval selguvad “Klassikatähed 2014” finalistid

Foto: ERR
Foto: ERR

ETV telekonkurss “Klassikatähed 2014” on jõudnud nii kaugele, et 6. aprillil kell 18.40 algavas saates selguvad kolm finalisti.

Seekord pannakse proovile noorte talentide võime teha koostööd teise kunstivaldkonna esindajatega – olgu nendeks siis tantsijad, poeedid, moekunstnikud või hoopis klounid. Lisaks tuleb võistlejatel puhuda uus helivaim sisse tuntud filmistseenidele.

Koha eest finaalis asuvad võistlema: Katariina Maria Kits (viiul), Elina Netšajeva (laul), Anni Ruugla (flööt), Henri Zibo (akordion) ja Jakob Teppo (klaver).

Telekonkurss „Klassikatähed 2014“ koosneb kokku kuuest televooru otsesaatest pühapäeviti kell 18.40 ETVs ja 26. märtsil Estonia kontserdisaalis toimunud kontserdivoorust. Konkursi lõpetab 16. aprillil Estonia kontserdisaalis toimuv finalistide galakontsert. Žürii püsiliikmed on pedagoog ja tšellist Mart Laas (ühtlasi eelmisel aastal võitnud Marcel Johannes Kitse õpetaja) ja Rein Rannap.

Veebilehelt klassikatähed.err.ee saab infot konkursi ja osalejate kohta, samuti registreeruda stuudiopublikuks; saate ajal saab sealt jälgida portaali MENU otseülekannet lava taga toimuvast.

Kätt sündmuste pulsil hoiab ka saate Facebooki leht.

Saatejuht on Marko Reikop. Formaadi autorid on Timo Steiner ja Helen Valkna. Otsesaate režissöör Ülle Õun, produtsent Helen Valkna.

Saade valmib ETV, Eesti Kontserdi ja Klassikaraadio koostöös.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga