Avaleht Inimene Siseminister tunnustab 79 elupäästjat
Siseminister tunnustab 79 elupäästjat

Siseminister tunnustab 79 elupäästjat

Siseminister Ken-Marti Vaher
Siseminister Ken-Marti Vaher

Siseminister Ken-Marti Vaher ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu annavad kolmapäeval üle päästeteenistuse aumärgid, kokku tunnustatakse 79 inimest, kes on üles näidanud erakordset vaprust inimelude päästmisel või panustanud päästeala arengusse.

Elupäästja medaliga tunnustatakse 18 päästeameti teenistujat ning kaheksat eraisikut, kes tänu ennastsalgavale tegutsemisele päästsid inimeste elu.

Nelja päästja jaoks pole elupäästja medal esmakordne tunnustus. Elupäästja medal annetatakse teist korda Tartu päästekomando juhtivpäästja Tanel Liivatile, kes päästis möödunud aastal Emajõest uppumisohust kaks inimest. Teistkordse tunnustuse osaliseks saab ka Kohtla-Järve päästekomando vanempäästja Alexander Berezko, kes päästis koos Sergei Bernikoviga põlevast korterist kaks teadvusetult voodis lamanud inimest. Elupäästja teise klassi medali saavad ka Toomas Ehanurm ja Aleksandr Stepušin Lilleküla päästekomandost, kes päästsid möödunud aastal põlevast korterist kaks inimest.

Noorim elupäästja on seekord Valgamaa koolipoiss Joosep Hiob, kes päästis Valgamaal Hargla külas oleva Mustjõe ujumiskohas uppumisest ujuma läinud poisi.

Päästeteenistuse Hõberistiga tunnustatakse päästeala arendamise ja erakordsete teenete eest Häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhti Marika Kuusikut, siseministeeriumi varade asekantslerit Riho Kuppartit, sisekaitseakadeemia rektorit Lauri Taburit ning päästeameti Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhatajat Jaak Jaansot.

Päästeteenistuse medaliga tunnustatakse 33, siseministeeriumi tänukirja üheksat ning peadirektori tänukirjaga kolme inimest.Missioonimedalid koos tunnistustega annetatakse neljale missioonil osalenud päästemeeskonna liikmele.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga