Avaleht Festival Station Narva festivalil esineb täna A Guy Called Gerald
Station Narva festivalil esineb täna A Guy Called Gerald

Station Narva festivalil esineb täna A Guy Called Gerald

6. augustil festivalile Station Narva plaanitud Islandi artistide Gus Gus ja Vök esinemised jäävad COVID-19 tõttu ära, nende asemel astuvad õhtu uute peaesinejatena lavale Briti acid house’i ikoon A Guy Called Gerald ja elektroonikaprodutsent Nathan Fake.

A Guy Called Gerald, kodanikunimega Gerald Rydel Simpson, on üks kõigi aegade mõjukamaid ja uuenduslikumaid masinamuusikamaage. See Manchesteri mees on loonud ja suunanud mitte ainult žanre, vaid terveid muusikakultuuri põlvkondi alates 1980. aastate acid house’ist ja techno‘st kuni 1990. aastate jungle’i ja breakbeat’ini. Elektroonilise muusika grupi 808 State liikmena oli tal määrav roll nende debüütalbumi “Newbuild” (1988) ja selle tunnus-singli “Pacific State” (1989) sünniloos. Sooloedu tuli Geraldile 1988. aasta hitiga “Voodoo Ray”, millest sai Manchesteri acid house’i skene ja kuulsa Hacienda klubi hümn. Seejärel lõi ta plaadileibli Juice Box, tegi koostööd teiste seas Goldie ja Herbie Hancockiga, tuuritas Tricky ja New Orderiga ning remiksis nii David Bowie kui ka Stone Rosesi lugusid. Tema 1995. aastal ilmunud album „Black Secret Technology“ on paljude kriitikute arvates kõigi aegade parim jungle’i album ja nii mõnegi meelest lausa ületamatu musta muusika avangardeepos. Elupõlise futuristina ei ela A Guy Called Gerald aga ka uuel aastatuhandel sugugi oma kuulsusrikka mineviku varjukujuna.

Nathan Fake on Briti elektroonilise muusika produtsent ja plaadimärgi Cambria Instruments kaasasutaja. Pälvides juba oma debüütalbumiga “Drowning In A Sea Of Love” (2006) kriitikutelt ülistavaid võrdlusi Aphex Twiniga, on ta oma mullu ilmunud viienda stuudioalbumiga “Blizzard” jahtimas “ideaalse reivi valemit”, milles lopsakad meloodiad põrkuvad atmosfäärilise techno‘ga, iga leebe sündisaundi taga varitseb mõni atonaalne sõgedus ja iga kalkuleeritud IDM-käigu sulatab lahti harvaesinev spontaansus. “Pärlmutrine ja elavhõbedane, “Blizzard” on elektroonilise muusika kehastus,” iseloomustab albumit muusikaveeb Inverted Audio.

7. augusti peaesineja on Briti d’n’b-arhitekt Roni Size.