Avaleht Melu Tallinn Coffee Festivalil selguvad osavaimad baristad
Tallinn Coffee Festivalil selguvad osavaimad baristad

Tallinn Coffee Festivalil selguvad osavaimad baristad

Tallinn Coffee Festival toimub sel aastal inspireeriva industriaalse õhkkonnaga Kultuurikatlas. Taaskord on põhjust kõigil kohviekspertidel kui ka -nautlejatel tulla kokku, et nautida mõnusalt ergutavat kohviaroomi, degusteerida erinevaid kohvisorte – ja röste, tutvuda uute toodetega ning veeta meeleolukas päev Tallinn Coffee Festivalil sõprade või pere seltsis. Kohapeal selguvad ka osavaimad baristad.

Foto: Tallinn Coffee Festival

Tallinn Coffee Festival ei piirdu vaid kohviga. Ürituse raames leiab igaüks endale meelepärase joogipoolise, olgu see eksklusiivne kohv, kvaliteetne tee või lapsesõbralik kakao. Joogi kõrvale saab hamba alla pista mõne soolase või magusa ampsu. Kohapeale veerevad tänavatoiduautod lausa Lätist ning esindatud on eksootiline Brasiilia kohvik Café Brasil. Meeleolu loob Kultuurikatla võluv olemus ja muusikamäng.

Foto: Tallinn Coffee Festival, Hanna Rebeka Leinštrep

Festivalil on esindatud oma ala vaieldamatud professionaalid nii Eestist kui välismaalt. Põnevad röstikojad ja suuremad maaletoojad. Uustulijatest Lätist röstikoda Curonia Coffee Roasters, Poolast Hayb Coffee ja põnev väliskülaline Main Lane Coffee Roasters Saksamaalt.

Foto: Tallinn Coffee Festival, Hanna Rebeka Leinštrep

Mõlemal festivali päeval toimuvad ka kohvivõistlused, kus mitmekümne osaleja hulgast selgitatakse välja osavamad kahel alal: latte art ehk piimakujundite valamises ning cuppingus ehk kohvide maitsmises. Lisaks kodumaistele kogenud ja ka alles alustavatele baristadele on võistlustulle astumas mitmeid lätlasi, kes siinset meistritiitlit ihaldavad.

Festivali avamisajad:

  • R, 28.04 kell 11–19 kõik kohvisõbrad
  • L, 29.04 kell 11–18 kõik kohvisõbrad